ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Яку користь для здоров'я принесуть кімнатні рослини

Велика Епоха

Стан повітря в житловому і робочому приміщенні значною мірою впливає на наше самопочуття. Кімнатні рослини можуть підвищити вологість повітря, очистити його від шкідливих речовин і поліпшити мікроклімат у приміщенні.

Доведено, що в порівнянні з вуличним повітрям, концентрація шкідливих речовин у повітрі всередині приміщень більша у 1,5 — 4 рази. Зрозуміло, кімнатні рослини не здатні повністю очистити повітря від токсичних речовин: з цим завданням змогли б упоратися хіба що кілька десятків рослин. Однак підвищити вологість повітря і зменшити концентрацію забруднюючих речовин в приміщенні можна, якщо правильно підібрати для цього певні види рослин.

Рослини в будинку здатні зменшити концентрацію таких забруднюючих речовин як формальдегід, бензол, трихлоретилен (ТХЕ), ацетон, аміак, ксилол, толуол. Ці небезпечні для здоров’я речовини виділяють лаки, покриття, клеї та меблі з ДСП.

Виділяючи кисень, кімнатні рослини іонізують повітря, а також підвищують концентрацію легких іонів, знижуючи концентрацію важких іонів. Легкі негативні іони, яких так мало у забрудненому повітрі, необхідні для нашого життя: вони покращують активність дихальних ферментів та обмін речовин, кислотно-лужний баланс крові, зміцнюють імунну систему, підвищують м’язовий тонус, перешкоджають підвищенню артеріального тиску.

Крім цього, в більшості випадків, виникнення таких захворювань як ГРВІ, грип тощо пов’язано з сухістю повітря в приміщенні: в такому середовищі хвороботворні мікроорганізми та віруси легко розмножуються і людина більш схильна до захворювань. Виправити цю ситуацію можна, підвищивши вологість повітря, зокрема, за допомогою кімнатних рослин. Для цього буде достатньо 1 рослини на 10 метрів площі приміщення.

Отже, які кімнатні рослини найкраще здатні поліпшити мікроклімат приміщення?

1. Хлорофітум — високоефективний очищувач повітря, очищує повітря від токсичних сполук азоту, фенолу, сірки, формальдегідів і вихлопних газів (рекомендується тим, хто живе на першому або другому поверсі). Хлорофітум виділяє в повітря речовини, які запобігають розвитку небезпечних мікроорганізмів.

2. Драцена очищає повітря від бензолу, формальдегіду, ксилолу, толуолу та інших отруйних речовин, що містяться в повітрі.

3. Шефлера підійде для приміщень, де курять. Ця рослина нейтралізує нікотин і смоли, які містяться в тютюновому димі. Підвищує вологість повітря.

4. Герань дезодорує та дезинфікує повітря.

5. Фікус Бенджаміна відмінно очищає повітря в закритих приміщеннях від різних шкідливих речовин, у тому числі від аміаку, формальдегіду, ТХЕ і бензолу.

6. Сциндапсус золотистий очищає повітря від бензолу.

7. Плющ — ця кімнатна рослина ефективно очищає повітря від формальдегіду і компонентів різних аерозолів, зменшує вміст бензолу та ТХЕ. Пам’ятайте: ця рослина також отруйна.

8. Цитрусові: лимон, мандарин, апельсин, грейпфрут. Ефірні масла цих кімнатних рослин здатні знижувати артеріальний тиск, значно очищують повітря.

9. Розмарин і мирт особливо рекомендуються для людей із захворюваннями дихальної системи і тим, хто часто хворіє на простудні захворювання.

Підвищити вологість повітря в приміщенні допоможуть: циссус, циперус, гібіскус, фатсія, маранта, монстера.

Кімнатні рослини з бактерицидними властивостями: розмарин, мирт, хлорофітум, цитрусові.

Кімнатні рослини з фітонцидними властивостями: хвойні: кипарис, туя, криптомерія.

Очищають повітря від формальдегіду, ТХЕ, бензолу: алое, спатифіллум, хамедорея, хлорофітум, філодендрон, сансевієрія, аспарагус, монстера.

Іонізують повітря: папороть, монстера, пеларгонія.

Читайте також: