• Бразильський горіх: дуже корисний, але дорогий

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 березня 2016 року

Бразильський горіх — один з найсмачніших, цінних і рідкісних продуктів. Бразильські горіхи заряджають енергією та бадьорістю, зменшують ризик появи багатьох захворювань.

Бразильський горіх — плід південноамериканської рослини, однієї з найбільших дерев тропічного лісу річки Амазонка. Це дерево з незвичайними, схожими на кокос плодами, вперше було відкрито португальськими та іспанськими дослідниками в XVI столітті.

На сьогодні користь бразильського горіха добре відома в усьому світі, і продовжує вивчатися та обговорюватися фахівцями.

Бразильський горіх містить:


1. Білок (15%), клітковина, селен, магній, тіамін, фосфор.

2. Мідь, що запобігає анемії й слабкості кісток — остеопорозу.

3. Ніацин, вітаміни, А, Е, В1, мідь, цинк, калій, залізо, кальцій.

4. Ядра горіхів багаті залізом, рибофлавіном, марганцем.

5. Амінокислоти, що сприяють згортанню крові та антиоксиданти, необхідні для профілактики ракових і серцево-судинних захворювань.

6. Більше 60% ненасичених жирів, що сприяють зниженню холестерину.

7.100 г бразильських горіхів містять близько 656 калорій.

Користь для здоров’я:


1. Нормалізує рівень цукру в крові.

2. Зміцнює нервову систему та допомагає впоратися зі стресами.

3. Вітамін B1, що міститься в ядрах, необхідний у процесах метаболізму клітин.

4. Бразильський горіх — сильний жиророзчинний антиоксидант, відмінне джерело вітаміну E.

5. Бразильський горіх — найбагатше природне джерело селену: 100 г бразильських горіхів містять близько 1917 мкг селену, що становить 2739% від рекомендованої добової дози.

Селен справляє омолоджуючу дію на організм: саме брак селену в організмі призводить до передчасного старіння. Крім цього, селен важливий для антиоксидантного захисту організму: лише 1–2 бразильських горішка на добу допоможуть зміцнити імунну систему та запобігти цирозу печінки, хворобі коронарної артерії й раку.

6. Ядра багаті білком і клітковиною.

7. Бразильські горіхи — хороше джерело вітаміну Е. Вітамін Е — жиророзчинний антиоксидант, необхідний для збереження цілісності клітинних мембран слизових оболонок. Захищає шкіру від шкідливого впливу вільних радикалів кисню.

8. Покращують обмін речовин, допомагають зняти втому.

9. Мононенасичені жирні кислоти, що містяться в бразильських горіхах, знижують рівень «поганого холестерину» (ЛНП) і підвищують в крові рівень «хорошого холестерину» (ЛВП) .

10. Не містять глютену. Підходять для людей, які мають харчову алергію на пшеницю.

Однак слід пам’ятати, що надмірне вживання бразильських горіхів може призвести до отруєння селеном: нервових розладів, випадіння волосся, дерматиту, а для чутливих людей — алергії. Щоб уникнути цього, на день з’їдайте не більше 2–3 горіхів — для дорослого і не більше 1 — для дитини.

Солоні, підсмажені або просто сирі бразильські горішки — вибирайте на свій смак. Також їх можна подрібнити і додати в салати, різні холодні страви або випічку.

Крім цього, в косметології використовують лікувальне масло з плодів бразильського горіха. Така олія загоює рани та виразки, лікує шкірні запалення.

Вам також може бути цікава стаття «Сім основних принципів здоров’я».

Підписатися:

Коментарі