• Мило своїми руками: досвід майстрів миловаріння

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 травня 2016 року

Миловаріння — захопливий спосіб створення натуральних засобів гігієни своїми руками, який став дуже популярним в останні роки. Майстриня Наталія поділилася з «Великою Епохою» своїми секретами створення мила ручної роботи.

Знайомство Наталії з миловарінням почалося зі шматочка мила, яке показала їй подруга. Вона дуже здивувалася, дізнавшись, що це мило було зроблено повністю вручну: «До цього я думала, що виготовлення мила — це процес тільки лабораторій. Я з головою поринула в цю тематику».

Щоб ознайомитися з усіма азами миловаріння, Наталія почала вивчати літературу. Особливо її надихали відеоролики майстрів різних країн. І ось, через деякий час в її майстерні з'явився перший шматочок мила — повністю натуральний і зроблений своїми руками.

«Мої перші „шедеври‟ були досить кумедні, я використовувала будь-які підручні форми, в які можна було заливати намили, тому всі мої шматочки були кривобокі й мило-потворні. Бідна моя подруга Анюта до дня свого народження отримала від мене в подарунок напівдірявий шматочок, з якого практично повністю просочився весь мед, — зізнається Наталія. — Але я не зупинялася в практичних навичках. Три місяці я активно і щодня практикувалася, в тому числі, вивчаючи теорію».

Так поступово захоплення переросло в серйозне заняття. Для домашньої лабораторії Наталія купила різак, контейнери, блендер, форми на 2 кг, коробки для дозрівання і зберігання готових упаковок і дрібні інструменти для роботи. Поступово з'явилася шафа і стелаж для зберігання речей.

Наталія вибрала постачальників, розробила ескіз виставкового стенду для продукції, зробила начерк бізнес-плану. Через пару місяців з'явилися 12 стандартних шматочків по 100 г і зодіакальна серія мила ручної роботи.

Сьогодні в майстерні створюються 19 стандартних видів мила і 4 види мила бельді. Мило бельді розроблено за традиціями турецьких лазень-хамамів. В Україні це мило використовується в парових кімнатах. У найближчі два місяці Наталія планує розробити і стандартизувати не менше 5 рецептів рідкого мила.

Сьогодні в майстерні Наталії створюється мило «Найва» з ароматом цитрусових, кави, меду, приправ, а також трав. Наталія не тільки робить мило «з нуля», а й створює для нього гарну упаковку.

На питання про обсяг виробництва майстерні Наталія відповідає: «Обсяг залежить від моїх місткостей і часу в межах моєї квартири. Наразі я маю 2 форми на 2 кг і одну на 1 кг для твердого мила, вони дозволяють мені максимально зробити 5 кг твердого мила на день, створюючи 3 різних „намили‟. Також я використовую форму для рідкого мила на 1,5 кг, яка дозволяє виробити близько 2 кг рідкого мила на день. Звичайно ж, я не працюю максимально щодня. Цикл виробництва переходить на наступний день — мило необхідно розрізати, це також займає певний час. Наприклад, у квітні я виробила близько 23 кг твердого мила і близько 6 кг мила бельді».

Під час розробки рецептів та вибору аромату мила, Наталія орієнтується на власні смаки: ​​«Я народилася і провела дитинство в селі. Поля, луки, пасіка — все це розбурхує мої дитячі спогади і надихає мене. Не можу вибрати фаворитів з моїх намилів, але розумію, що у кожного з них є свої шанувальники і обов'язково якийсь стане більш популярним».

Говорячи про перспективу миловаріння в Україні, Наталія вважає, що в нашій країні ця культура тільки почала розвиватися: «Більшість людей дуже позитивно реагують на натуральний мильний продукт. До того ж, не тільки молодь, а різні вікові групи. Це дає надію, що за підвищення рівня доходів миловаріння може стати дуже популярним, як у Європі, країнах Північної Америки. Я хочу вірити, що протягом найближчих десяти років ця культура дійде до нас теж».

Дізнайтеся також, як відрізнити натуральну косметику і в чому користь соку алое.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...