• Сомалійські пірати звільнили суховантаж Lugela з 12 українцями

  • Понеділок, 27 вересня 2010 року
Суховантаж Lugela під прапором Панами з екіпажем 12 чоловік, громадянами України, захоплений сомалійськими піратами у водах Індійського океану, рано вранці в суботу, 25 вересня, був відпущен, пірати залишили судно.

Представник грецької компанії, якій належить судно, розповів, що капітан суховантажу зв'язався з Афінами і повідомив, що пірати залишили борт „Лугели”, після чого суховантаж взяв курс на Мумбаї. Потерпілих на борту немає, всі члени екіпажу живі й здорові. Про це повідомляє Agence France-Presse.

Вийшовши з Аденської затоки в Індійський океан, в 900 морських милях від прибережного cомалійского міста Ель, суховантаж Lugela послав сигнал лиха, Після чого суховантаж, захоплений піратами, взяв курс до берегів Сомалі.

В даний час причина, що змусила піратів покинути суховантаж, точно не відома. У МЗС України з цього приводу повідомили, що це відбулося завдяки узгодженим та чітким діям українських моряків, не дозволившим піратам змінити напрямок руху судна у бік узбережжя Сомалі.

Сомалійські пірати нападають на мирні судна настільки часто, що багато країн світу, в тому числі і Росія, направили до берегів Сомалі свої кораблі для протидії розбійникам.

Лише в останні п'ять років міжнародне співтовариство стало серйозно стурбуватися ситуацією в республіки Сомалі, що розпалася в 1991 році, а зараз перетворилась на міжнародний центр морського піратства.

Боротьба з піратами, в основному, здійснюється в рамках проводимої з 2008 року військово-морської місії Євросоюзу „Аталанта”. З 2009 року до операцій по боротьбі з сомалійськими піратами підключилася організація NATO Ocean Shield.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...