• Польща та Україна узгодять нові правила перетину кордону

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 10 жовтня 2007 року
Український уряд просить для жителів 50-кілометрової прикордонної зони ввести пільговий режим поїздок до Польщі, повідомляє "Дело".

Польща і Україна у зв'язку з цією обставиною мають намір 17 жовтня погодити нові правила перетину кордону, які діятимуть після вступу Польщі до Шенгенської зони. Остання подія повинна відбутися 1 січня 2008 року.

Напередодні Київ надіслав польським чиновникам свій варіант угоди.

Це підтвердив також прес-секретар МЗС Польщі Роберт Шанявський.

Зокрема в цій угоді українська сторона наполягає на тому, щоб Польща надала право на безвізовий проїзд в прикордонній 50-кілометровій смузі тим громадянам, які проживають в районах, прилеглих до Польщі не далі 50 кілометрів від кордону.

Зазначимо, що аналогічна схема вже узгоджена між Україною і Угорщиною. До речі, Угорщина також приєднується до Шенгенської угоди.

Тепер угорський уряд видаватиме українцям пластикові картки. Для в'їзду до Польщі мешканцям прилеглих до кордону районів просто ставитимуть штамп в паспорт.

Громадяни України в рік, в середньому, перетинають українсько-польський кордон 5-6 мільйонів разів.

Тому дозвіл на безвізові поїздки до Польщі для жителів прикордонних районів вигідний українській стороні.

Часто жителі прикордонних районів Західної України переправляють через кордон дрібні партії алкоголю або сигарет, цим в принципі і живуть.

Деякі з українців постійно працюють на довколишніх польських підприємствах. Для них платити 35 євро за польську візу, на думку українських дипломатів, будуть дуже обтяжливими.

До речі, Польща також не заперечує свою вигоду від ліберального прикордонного руху, тому що не хоче втрачати дешеву робочу силу.

До того ж, навіть після вступу Польщі до Шенгенської зони польській діаспорі дозволено безперешкодно здійснювати поїздки на історичну батьківщину завдяки так званій "карті поляків".

Нововведення дозволить мешканцям України і інших країн колишнього СРСР, які вважають себе поляками, отримувати багаторазову візу до Польщі, вчитися, працювати і навіть займатися бізнесом на території Польщі без будь-яких додаткових дозволів.

Зазначимо, що українець польського походження буде мати змогу отримати бажаний документ для в'їзду до Польщі вже через півроку у випадку, якщо він підпише декларацію про те, що він є поляком за походженням. До того ж йому буде необхідно довести, що один з його батьків, дід або двоє з прадідів були поляками.

На співбесіді етнічний поляк повинен буде продемонструвати хоч би базове володіння польською мовою, а також знання традицій і культури свого народу. Отримана в консульстві "карта поляка" діятиме 10 років і її можна буде продовжувати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...