• СБУ продовжує розслідувати порушення на виборчих дільницях

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 3 жовтня 2007 року
За фактами втручання в роботу електронних систем, за допомогою яких підраховуються та передаються результати голосування, а також за фактами спроб підкупу виборців порушено 4 кримінальні справи
       
Як повідомив на брифінгу виконуючий обов’язки Голови СБ України В.Наливайченко, до 30 вересня ц.р. за повідомленнями громадян до органів прокуратури було направлено понад 120 матеріалів за результатами перевірки, здійсненої СБУ.  “І сьогодні ця робота триває, – підкреслив Валентин Наливайченко. – Нам вдається невідкладно реагувати на фальсифікації та інформувати органи прокуратури. Ми стурбовані тим, що відбувається з підрахунком голосів”, повідомила прес-служба СБУ,

Серед наведених В.Наливайченком прикладів порушень виборчого законодавства були такі: у м. Саврань Одеської обл. зафіксовано факт підкупу виборців громадянкою України Л.   на користь Соціалістичної партії України шляхом вручення коштів іншому громадянину України біля територіальної виборчої дільниці №135, оскільки в цих діях вбачаються окремі ознаки злочину, передбаченого статтею 157 КК України (підкуп виборця).  Зазначений факт задокументовано та в порядку статті 97 КПК України передано до Прокуратури Савранського району. Аналогічні порушення у сфері виборчого законодавства задокументовано та передано до прокуратури м. Котовськ щодо факту підкупу виборців на користь цієї ж політичної сили представником СПУ під час проведення виборів на ДВК №7 (ТВО№134, м. Котовськ).

Встановлено мешканця Іллічівська, причетного до підкупу  виборців с.Олександрівка на користь СПУ. Матеріали готуються для передачі до прокуратури Іллічівська.

Зафіксовано тривалу затримку  з оформленням протоколів  членами ТВК №137  (м. Роздільна, голова – представник КПУ), що викликало обурення представників виборчих комісій, які протягом доби не можуть здати результати підрахунків. Отримані матеріали відповідно до частини 3 статті 97 КПК України надіслано  до Роздільнянської  районної прокуратури.

 На Донеччині перевіряється інформація щодо можливого неправдивого надання відомостей про результати голосування до інформаційного серверу ЦВК посадовими особами територіальних виборчих округів №№48, 49, 54, 55. За результатами буде прийнято процесуальне рішення щодо порушення кримінальної справи за фактом вчинення злочину, передбаченого статтею 361 КК України.

Крім того, скеровано матеріали до органів прокуратури про блокування членами комісій 16 та 36 виборчих дільниць виборчого округу №40 проведення перерахунку голосів у зв`язку із порушенням  виборчого законодавства.

У зв’язку із заявами громадян та окремих політичних партій проводиться перевірка щодо порушення виборчого права громадян у 48-му виборчому окрузі Маріуполя. Після завершення перевірки буде невідкладно прийнято процесуальне рішення, визначене статтею 97 КПК України. У разі наявності достатніх підстав, буде порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 362 КК України (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, по якій відповідно до статті 112 КПК України слідчими органами СБ України буде здійснено досудове слідство.

На Кіровоградщині  за результатами перевірки факту підкупу виборців на користь СПУ з боку жителя обласного центру К. органами прокуратури 01.10.07р. порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права) КК України.   

Також до прокуратури області направлено матеріали про порушення закону про вибори з боку представників однієї з політичних сил на 35 та 37 виборчих дільницях 95 виборчого округу та 128 дільниці 97 виборчого округу на користь СПУ.

У Севастополі у зв`язку із виявленим пошкодженням пломб будуть перераховуватися результати виборів на територіальних дільницях №№ 78, 84, 179  225-го виборчого округу.

Службою безпеки поінформовано прокуратуру Херсонської області щодо наявності у списках виборців близько 5 тисяч двійників.

“За фактами втручання в роботу електронних систем, за допомогою яких підраховуються та передаються результати голосування, а також за фактами спроб підкупу виборців порушено 4 кримінальні справи” – про це повідомив на брифінгу Валентин Наливайченко.

Він закликав членів та голів дільничних виборчих комісій та окружних виборчих комісій не піддаватися спробам отримання винагороди задля внесення на користь певних політичних сил необхідних результатів, оскільки всі ці дії так чи інакше стануть відомі і каратимуться згідно з чинним законодавством.

Виконуючий обов’язки Голови СБУ також висловив переконання, що завдяки своєчасному реагуванню СБУ та органів прокуратури результати дострокових парламентських виборів не будуть сфальсифіковані.

”За таких умов і за такої взаємодії ми здатні впевнено сказати, що демократичні вибори, які відбулися, не будуть сфальсифіковані», – зауважив  керівник Служби безпеки України. «СБУ докладає усіх зусиль, щоб в електронну систему «Вибори» не тільки ніхто не втрутився, а нарешті були передані чесні результати демократичних виборів, які вже відбулися, з тим, щоб не гроші вирішували, який протокол передається, а закон», - наголосив він.

“Я б дуже хотів, щоб наша робота була прозорою і зрозумілою громадянам України”, – підкреслив В.Наливайченко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...