• СБУ звинувачує соціалістів у спробі фальсифікацій, порушено чотири кримінальні справи

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 3 жовтня 2007 року

Останні 2% голосів досі не пораховані через проблеми в низці округів – передусім на Донеччині, Луганщині, Одещині і в Києві. Причини затримки як технічні, так і спроби фальсифікацій. Зокрема, сьогодні про це заявив виконувач обов'язків голови СБУ Валентин Наливайченко.

Ті, хто повільно рахує, будуть покарані. Про кримінальну відповідальність вчора попередив Президент. Сьогодні СБУ порушила чотири кримінальні справи щодо затримання або надання недостовірних даних до електронної системи підрахунку голосів на виборах.

Валентин Наливайченко, в.о. голови СБУ: "СБУ докладає усіх зусиль разом із вами, щоби в електронну систему виборів ніхто не втрутився, а нарешті передали чесні результати демократичних виборів, які вже відбулися. З тим, що не гроші вирішували, який протокол передається, а закон".

Бютівці прямо заявляють: соціалістів намагаються протягти до парламенту. Затримка протоколів потрібна для того, аби переписати цифри, тобто сфальсифікувати результати. БЮТ попереджає про фальсифікації на 11 округах.

Микола Томенко, заступник лідера БЮТ: "Шляхом тиску, підкупу членів комісії змушують переписати результати реального волевиявлення. Таким чином розписано по цифрах, як забезпечити ще дещо більше, як 60 тисяч голосів для того, щоб Соціалістична партія України потрапила до парламенту".

За даними СБУ, на 48 дільниці Маріуполя була 100% явка. Саме тут знаходиться меткомбінат, яким керує соціаліст Володимир Бойко. Не поспішає передавати дані Одеська область. Зовсім непоспішає 141-ша комісія.

Валерій Писаренко, кандидат в народні депутати від БЮТ: "Зараз там голова комісії, який належить до Соціалістичної партії, на жаль, починає ще до того як комісія опрацювала протоколи, передавати інформацію до Центральної виборчої комісіі".

Обласне відділення Соцпартії всі звинувачення заперечує. Місцеві соціалісти кажуть, що протоколи ЦВК не приймає через те, що там в СПУ надто хороші показники.

Борис Музальов, перший секретар одеського обласного комітету СПУ: "На 137 окрузі всього опрацювано 50 % бюлетенів. В нас там 9 % - дуже гарні показники. І наші люди знаходились там всю ніч. Сьогодні сидять там весь день - і протоколи у них до сих пір не приймають. Така ж ситуація на 140-му і на 141-ку".

Валентина Семенюк запевняє, що фальсифікували не вони, а проти них. Зокрема, у тій же Одеській області, а також в Полтавській та Кіровоградській невідомі шкідники попсували бюлетені. Замість однієї галочки соціалістам малювали аж дві.

Валентина Семенюк, кандидат в народні депутати від СПУ: "Є підтвердження, що саме спорчені бюлетні, в основном там, де навпроти проголосовано соціалістів, і друге – що частина бюлетенів, де проголосовано соціалістів, а клалося на купку і у підрахунки голосів для БЮТ".

Соціалісти погрожують судами. Туди ж хочуть звернутися і бютівці.

Дивна ситуація виникла на одній із дільниць Донецька. Голові 36 комісії соціалісту Джасуру Луфтулаєву за те те, що він викрив факт фальсифікації розбили авто і погрожували його життю. Погрожували ніби-то грузини. Про принципового соціаліста чомусь повідомили місцеві бютівців.

Джасур Луфтуллаєв, голова дільничної комісії: "Кожен говорить, як я повинен діяти. Тобі світить тюрма. 8 років. Не забуває де працює. В нас закони працюють чи ні? Залякування голови підтвердилося і не тільки голови, а і всієї о 36-ї дільниці, яка була атакована 30-35-ма міжнародними спостерігачами з Грузії. Це зафіксував спостерігач зі Швеції ".

Лутфуллаєв у міліцію не звертався. Він хотів виступити на прес-конференції. Але саме в цей час йому стало зле і голову комісії забрала швидка. Деталі цієї детективної історії Лутфуллаєв пообіцяв розповісти у середу.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...