• Загострення Придністровського конфлікту потрібно попередити - МЗС України

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 13 червня 2013 року

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара висловив занепокоєння у зв'язку з прийняттям у Придністров'ї закону про державний кордон Придністровської Молдавської Республіки.

Як головуючий в ОБСЄ, Кожара закликав молдавських партнерів до «консолідації зусиль», щоб не допустити загострення конфлікту.

Про це він заявив у телефонній розмові прем'єр-міністру Молдови Юрію Лянке, передає молдавська прес-служба уряду.

Кожара зазначив, що ОБСЄ готова підтримати зусилля кишинівської влади у врегулюванні ситуації, що створилася, та проведення між сторонами цивілізованого діалогу у форматі «5+2».

Двома днями раніше уряд Молдови розповсюдив заяву у зв'язку з підписанням скандального закону лідером Придністров'я Євгеном Шевчуком 10 червня.

У заяві Юрій Лянке зазначив, що рішення Шевчука з промульгації закону «Про держкордон Придністровської Молдавської республіки» суперечить юридичним нормам і процесу придністровського врегулювання.

«Замість просування ідей вільного пересування людей і товарів, прозорості та відкритості в регіоні, влада Придністров'я створює нові політичні, адміністративні та економічні бар'єри», ― цитує «Укрінформ» текст заяви.

Нагадаємо, Придністровський конфлікт між Молдовою та невизнаною Придністровською Молдавською Республікою, яку населяють молдавани, українці, румуни і росіяни, почався після здобуття Молдовою незалежності в 1989 році. У 1992 році він вилився в збройне зіткнення («Битва за Бендери»), яке придушили за допомогою російських військ. У результаті, за неповною статистикою, з обох сторін загинуло більше тисячі людей, близько 4,5 тисячі було поранено.

Конфлікт залишається не вирішеним до тепер. Об'єднати Молдову з ПМР так і не вдалося, незважаючи на так званий «Меморандум Козака», який був розроблений Росією за участю ЄС і США, а також численних переговорів за посередництвом ОБСЄ, Росії та України.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...