• З 15 січня 2013 року Україна почне головування в ОБСЄ

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 2 жовтня 2012 року

Україна офіційно вступає в головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з 15 січня 2013 року, заявив сьогодні на брифінгу журналістам глава МЗС України Костянтин Грищенко.

За словами міністра, Україна почне своє головування юридично з 1 січня 2013 року, але офіційно ― з 15 січня, після того, як у Відні, де розташована штаб-квартира ОБСЄ, відбудеться урочисте відкриття.

Раніше Президент української держави Віктор Янукович окреслив основні завдання головування країни в європейській організації.

«Мирне врегулювання та попередження конфліктів ― пріоритетне завдання українського головування в ОБСЄ. Ми будемо робити упор у вирішенні тривалих конфліктів на європейському просторі та реагувати на загрози безпеці, зокрема, енергетичні», ― заявив у своєму виступі на пленарному засіданні Генасамблеї ООН Янукович.

У свою чергу, ОБСЄ чекає від України показати приклад: звільнити політичних ув'язнених.

«Парламентська асамблея ОБСЄ вимагає в Монакській декларації звільнити всіх політв'язнів і очікує від країн виконання стандарту в галузі прав людини, встановленого в ОБСЄ», ― наголошується на сайті організації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...