• У Збройних силах України буде сформований новий рід військ

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 20 липня 2011 року
У Збройних силах України (ЗСУ) з'явиться новий рід військ – Сили спеціальних операцій для військових дій за кордоном, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

У вівторок, в рамках переговорів у Києві головнокомандувач ЗСУ Григорій Педченко ознайомив главу військової делегації Північноатлантичного альянсу адмірала Джеймса Ставрідіса (головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі) з основними реформами української армії, які ВСУ планують втілити в життя до 2017 року.

Зокрема, передбачається розформувати чотири проміжних органів управління, об'єднати органи управління оперативного рівня і перерозподілити бойовий склад ЗСУ по призначенню у мирний час. Таким чином будуть сформовані Сили постійної готовності, Сили нарощування та Сили бойового чергування.

Також, за словами Г. Педченко, до 2017 року планується створити два підрозділи оперативного командування ЗСУ: «Південь» і «Захід», а в їх складі – Корпус швидкого реагування. І ще буде сформований окремий рід військ для військових дій за кордоном – Сили спеціальних операцій.

Корпус швидкого реагування буде організовано з метою локалізації, стримування та ліквідації збройних конфліктів.

Сили ж спеціальних операцій будуть задіяні в протівотеррорістіческіх та інформаційно-психологічних операціях, охороняти українське морське судноплавство, життя і здоров'я громадян, а також об'єкти власності за межами України.

Про захист чиїх громадян йде мова – України в Придністров'ї в разі нападу Румунії чи це тільки формалізація участі українських військ у «миротворчих» операціях НАТО – не уточнюється.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...