• Найдорожче місто світу — Осло

  • Життя з норвезьким розмахом...
  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Четвер, 14 листопада 2013 року
Експерти розходяться в думці, який же мегаполіс є найдорожчим містом світу. Дослідження всіляких компаній проводяться за різними параметрами, звідси й розбіжності в отриманих результатах. Наприклад, швейцарський банк UBS щорічно проводить порівняння найбільших міст світу за вартістю життя, обмінним курсом валют, заробітної плати, цін і купівельної спроможності населення. Дослідження показали, що одним із найдорожчих міст світу є столиця Норвегії — Осло.

Самый дорогой город мира — Осло

Найдорожче місто світу — Осло. Фото: Photos.com


Ці результати підтвердила компанія PriceRunner, яка порівняла ціни на 25 різноманітних товарів у різних містах світу. У список «товарів-показників» увійшли матеріальні цінності, починаючи від комп'ютерів, мобільних телефонів, книг і закінчуючи кавою, хлібом і молоком.

За іншими рейтингами, найдорожчим містом світу визнали Париж або Москву. Також своєю дорожнечею прославилися Токіо, Копенгаген, Нью-Йорк, Стокгольм, Торонто, Монреаль і Лондон. На противагу їм найдоступнішими цінами можуть похвалитися Бухарест, Маніла і Мумбаї.

Самый дорогой город мира — Осло

Найдорожче місто світу — Осло. Фото: Nn.wikipedia.org


Незважаючи на те, що Осло є найдорожчим містом світу, це не зменшує потік туристів. Люди прагнуть побувати в Осло завдяки вдалому поєднанню великого числа культурних об'єктів і мальовничої природи.

Самый дорогой город мира — Осло

Найдорожче місто світу: скульптурний парк в Осло. Фото: Photos.com


У першу чергу туристи жадають побачити скульптурний парк Віґеланда. Це комплекс із понад 200 скульптур у натуральну величину під відкритим небом. Парк безкоштовний і відкритий щодня.

Самый дорогой город мира — Осло

Найдорожче місто світу: фортеця Акерсхус. Фото: Photos.com


Фортеця Акерсхус — класичний зразок середньовічного замку. Ця найпотужніша цитадель із цегли і каменю витримала не одну облогу. Цікаво, що у свій час це місце використовувалося як королівська в'язниця. А в роки Другої світової війни тут перебувало гестапо. Зараз у фортеці діють два музеї, також тут розмістилися штаб Збройних сил Норвегії та міністерство оборони.

Самый дорогой город мира — Осло

Найдорожче місто світу: новий Оперний театр Осло. Фото: Uk.wikipedia.org


Однозначно, заслуговують не меншої уваги і знаменитий пліт Кон-Тікі (на якому молодий вчений Тур Хейєрдал зі своєю командою здійснив ризиковану подорож — перетнув Тихий океан), кораблі вікінгів і новий Оперний театр.

Самый дорогой город мира — Осло

Найдорожче місто світу: новий Оперний театр Осло. Фото: En.wikipedia.org


Любителям ультрасучасної архітектури і техніки припаде до смаку Оперний театр. Цей найбільший Норвезький культурний центр був відкритий у 2008 році. Особливістю цієї будівлі є похилий дах. Він спускається під кутом до землі так, щоб будь-який бажаючий міг піднятися на його майданчик, з якого відкривається чудова панорама міста і затоки Осло-фіорд.

Самый дорогой город мира — Осло

Найдорожче місто світу — транспорт Осло. Фото: Bg.wikipedia.org


Приїхавши до столиці Норвегії, турист мусить бути готовий до великих розтрат. Дорого тут все: вартість номера в готелі, їжа, розваги, транспорт. Так, наприклад, плата за добу в двомісному номері готелю найдорожчого міста світу в середньому становить близько 1550 грн (при перерахунку норвезьких крон в гривню)! Для порівняння, ніч в одному з готелів Києва — 1280 грн. Одноразовий квиток на проїзд (єдиний для всіх видів громадського транспорту) обійдеться в 35 грн. Посидіти в кафе з однією стравою і чашкою кави коштуватиме Вам у межах 220 — 240 грн.

Самый дорогой город мира — Осло

Найдорожче місто світу — Осло. Фото: Photos.com


Найдорожче місто світу дуже демократичне і толерантне. Все в Осло створено для комфортного життя. Ось тільки дозволити собі потрапити в це місто «для людей» може далеко не кожен.


Підписатися:

Коментарі