ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Стоунхенджі відзначили День зимового сонцестояння

Велика Епоха
Учора, в день зимового сонцестояння, біля древньої споруди Стоунхендж зібралися тисячі людей, щоб зустріти схід Сонця і відзначити найкоротший день у році.

Незвично тепла погода нинішньої зими сприяла тому, що привітати поворот від темряви до світла захотілося куди більшій кількості паломників, ніж зазвичай. До мегалітичних споруд, розташованих на рівнині Солсбері в графстві Вілтшир, приблизно в 130 км на північний захід від Лондона, прийшли ті, хто називає себе «новими друїдами» і язичниками, а також просто усі бажаючі взяти участь у традиційному святі.

Урочистості на честь зимового сонцестояння, які припали на ранкові години 22 грудня (7:30 за київським часом), очолив верховний друїд Артур Пендрагон, відомий у минулому як Джон Ротуелл.

#img_gallery#
Здавна зимове сонцестояння є урочистою подією, оскільки в певному сенсі цей час відповідає новому року природи. Найдовша ніч тепер у минулому, і тепер день хвилина за хвилиною буде додаватися — в глибокій темряві причаївся довгоочікуваний світанок, знаменуючи торжество непереможного Сонця. Стародавні кельти і друїди в день зимового сонцестояння, або Meаn Geimhridh («середини зими» в перекладі з ірландської), висловлювали повагу богу Сонця і всіляко раділи з приводу його повернення.