• Визначні місця Риму — вічного міста

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Субота, 27 липня 2013 року

Музею під відкритим небом, як називають Рим, є про що мовчати і що розповісти. Вікові пам’ятки культури, релігії, політичної могутності ревно бережуть дух величі і процвітання міста.

Мабуть, на опис визначних місць Риму потребувалося б десятки томів книг, тому пропонуємо ознайомитися з найбільш знаковими пам’ятками Вічного міста.

Визначні місця Риму: площа святого Петра

1.jpg

Площа святого Петра.

Фото: Diliff/commons.wikimedia.org 

Пьяцца Сан-Пьетро — грандіозна і знаменита площа перед собором Святого Петра, обрамлена колонами. Спроектував її знаменитий Джованні Берніні в XVII ст. У центрі площі височіє обеліск заввишки 35,5 м., привезений із Єгипту. Сама площа не тільки має форму щілини замка (за віруваннями, святий Петро носить ключі від раю), а й разом з обеліском являє собою сонячний годинник.

Також уражає масштабами і сам собор Святого Петра, який славиться геніальними роботами Рафаеля, Мікеланжело та Берніні.

Не дивно, що пьяцца Сан-Пьетро завжди велелюдна.

Визначні місця Риму: площа Навона

Площа Навона зосередила в собі численні пам’ятки архітектури, саме тому вона включена практично у всі туристичні маршрути.

Колись на її місці лежав стадіон, збудований Юлієм Цезарем, а тепер грають фонтани, височіють палаци і церкви.

Фонтан «Чотирьох рік» Джованні Берніні своїми гігантськими символічними фігурами уособлює потужні водні артерії чотирьох континентів: Дунаю, Ріо-де-ла-Плата, Нілу та Гангу. Коло фонтана розташована церква Святої Агнесси, виконана у стилі барокко і, як подобає Риму, архітектурно довершена. Над її фасадом працював відомий архітектор XVII ст. Францеско Борроміні. Геніальність майстра увічнена у вигнутому фасаді, де округлі звивисті лінії створюють ефект візуального розширення.

2.jpg

Визначні місця Риму: церква Св. Агнесси.

Фото: suomilarissa/livejournal.com

На площі Навона струменіє також фонтан «Мавр» зі скульптурною композицією того ж таки Берніні. Біля фонтану возвеличується Палаццо Памфілі, пам’ятка XII ст., виконана на замовлення папи Інокентія X.

3.jpg

Визначні місця Риму: церква Святої Агнеси, площа Навона. Фото Lalupa/en.wikipedia.org

Визначні місця Риму: колізей

Величчю і геніальністю інженерної думки досі вражає амфітеатр флавіїв — знакова споруда Давнього Риму. Збудований у 80 році н. е., він до сьогодні розбурхує людську уяву, хоча події запеклих боїв гладіаторів, коли переможених кидали на поталу левам, канули в літа.

4.jpg

Визначні місця Риму: Колізей.

Фото: Bjorn Holland/Getty Images

Визначні місця Риму: вілла Д'Есте

Шедевром італійського садово-паркового мистецтва величають віллу ДЕсте, внесену до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Це виключно красиве місце з пишним палацом, буйною зеленню, з численними терасами, алеями, клумбами та фонтанами. Заснована в 1550 році кардинала Іпполіото ДЕсте, вілла належала знатним родинам, а тепер відкрита для відвідування.

5.jpg

Визначні місця Риму: вілла ДЕсте.

Фото: Nayt1980/panoramio.com

Дивовижна вілла ДЕсте тим, що налічує близько 500 фонтанів. Унікальною є алея Ста фонтанів, де вода струменіє з голів тварин та орлів. Ще одним чудом людської винахідливості на віллі ДЕсте є Органний фонтан, вода грає мелодію: падаючі струмені води відтворюють музику.

Розташована вілла ДЕсте в Тіволі, що за 30 км від Риму.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...