• Надзвичайне місце: храм, в якому живуть тигри

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    Неділя, 22 грудня 2013 року

Дві години їзди розділяють галасливий 15-мільйонний Бангкок від незвичайного монастиря, в якому великі хижі кішки живуть як домашні тварини.

1.jpg

Монах прогулюється з тигром по території храму.

Фото: MichaelJanic/en.wikipedia.org

30 років тому теперішній настоятель буддійського храму, дізнався, що хворий на лейкемію і що жити йому залишилося недовго. Тоді він зважився піти в монастир і решту життя присвятити пошуку істини і медитації. Через деякий час перебування в монастирі хвороба відступила, і прокинулось милосердя до всіх живих істот.

У 1999 році фермери знайшли двох осиротілих тигренят в лісі і принесли до храму. Тигренята потребували захисту. Настоятель не зміг відмовити в допомозі і взяв їх під свою опіку. Так монастир пов'язав свою долю з тиграми, і став обителлю спокою, умиротворення, співчуття до всіх живих істот. З тиграми монахи монастиря знайшли взаєморозуміння.

3.jpg

Волонтер грає з тиграми у воді.

Фото: PORNCHAI KITTIWONGSAKUL/AFP/Getty Images

У храмі Тигрів, так його називають у Таїланді, живуть десяток ченців і тигри. Кожен свій день ченці присвячують медитації та турботі про великих диких кішок. Буддисти вірять в реінкарнацію, і в те, що їхні тигри є спорідненими душами.

Улюблене заняття тигрів — це купання у ставку на дні ущелини. Ченці довіряють їм, але якщо тигр раптом перестає слухатися, то піднята вгору палиця або вода, якою їх поливають з пляшки, втихомирює тварин. Буває, що тигр вкусить, але відразу відпускає.

За своєю природою тигри є дикими хижаками, але жоден монах від тигра не постраждав. Через те, що тигренята з дитинства росли з людьми, у них не розвинені природні інстинкти. Вони не приймають людей за здобич — виховуючись в атмосфері спокою і доброзичливості, вони так само ласкаві і миролюбні.

4.jpg

Туристка фотографується з тигром.

Фото: PORNCHAI KITTIWONGSAKUL/AFP/Getty Images

Буддійським ченцям забороняється працювати за гроші, тому основною їжею служить рис, який їм приносять селяни. І ченці, і тигри їдять один раз на день. Монастирське життя передбачає монастирську їжу. Буддисти не їдять м'яса, але тигрів годують вареною меленою курятиною з додаванням собачого корму.

Щодня для тигрів вариться до 100 кг мороженого курячого м'яса. Смак і запах крові і сирого м'яса їм не відомі. Тигри не суворі вегетаріанці як ченці, але вони не вважають таку їжу м'ясом живої істоти. Смак крові міг би пробудити інстинкт хижака, і тоді людину, яка з ними грає, вони б почали сприймати як здобич.

112.jpg

Храм тигрів. Врятовані водні буйволи.

Фото: James7Bond007/commons.wikimedia.org

Цей ні на що не схожий зоопарк виник сам по собі. Усіх тварин, що потребують захисту, приводили люди. Якось фермери купили на бійні буйволів і привезли в дар монастирю, щоб таким чином врятувати тварин від загибелі. Роблячи так, вони вірять, що зберігши тварині життя, отримають благословення в наступному переродженні.

Настоятель може спокійно ходити з великим тигром на повідку повз інших тварин. Найбільший тигр важить 250 кг, а його довжина 2м. Тигри звикли до людей і гуляють з ченцями один раз на день по території. В інший час вони закриті.

5.jpg

Храм тигров. Монах прогуливается с тиграми.

Фото: PORNCHAI KITTIWONGSAKUL/AFP/Getty Images

Кількість тварин збільшується, і прогодувати їх на пожертвування стає все важче. Так кілька років тому на територію монастиря стали пускати туристів. І плата за вхід йде на утримання тигрів.

Для 60 тигрів цей храм є тихим притулком від жорстокого світу жадібності, погоні за наживою і беззаконня. І ченці — єдина гарантія їхнього виживання. Настоятель храму хоче навчити тигрів жити на волі в лісі, щоб вони там могли виводити своє потомство.

7.jpg

Група туристів фотографує тигрів.

Фото: AxelBoldt/en.wikipedia.org

З радіостанції на території монастиря йде трансляція проповідей, які читає настоятель — про доброту і співчуття. Справжня доброта не чекає віддачі, сенс у тому, щоб віддавати. Дізнавшись про шкоду браконьєрства, місцеві жителі змінили своє ставлення до тварин з джунглів і не вбивають їх. Адже у кожної живої істоти є таке ж право на життя, як у людини.

Храм тигрів — надзвичайне місце. І таким його створила проста і добра людина. Настоятель і не думав робити з храму зоопарк і тримати тварин заради прибутку. Він просто не міг відмовити в допомозі нужденним. Настоятель храму тигрів живе за принципом доброти і милосердя, і вірить, що його тигри житимуть у світі, що всі живі творіння повинні жити в світі і не ворогувати, й тоді не буде місця злобі, жадібності, гордині, заздрості.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...