• Балаклава: квітковою стежкою

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Середа, 3 липня 2013 року
Що нового можна сказати про Балаклаву? Це привабливе для туристів місце є в маршрутах усіх турбюро. Оригінальна набережна, схожа на куточок Італії або музей підводних човнів, фортеця Чембало або рибні ресторанчики, — всі ці об'єкти відомі і відвідувані кожним, хто потрапляє в приморське містечко.

Але є місця, хоч і знайомі, але з року в рік ваблять на рівні підсвідомості улюбленими ароматами, тонами і лініями. Одне з них — це стежка, що бере свій початок від веж генуезької фортеці.

Звиваючись над обривом, вона веде вас уздовж узбережжя, відкриваючи за кожним поворотом пейзажі, гідні пензля живописця. Неможливо відвести очі від бездонної синяви моря — з висоти відкривається можливість помилуватися грою сріблястих візерунків на водній гладі, яку, як полотно, використовують пензлі водних течій і повітряних потоків.


Стрімкі скелі рожевого відтінку відбиваються в дзеркалі моря. Біленька хмарка, зачепившись за гребінь скелі, може відпочивати на ньому цілий день. Яким чином протистоїть вона поривам вітру, і якими чарами утримує її на своїй спині могутня гора?

На початку літа тут бувають раптові грози: несподівано частину неба покривають темні хмари і обрушується злива. Вітер жене повну лійку з дощем по горах і долах — потрібно встигнути полити всі зелені гори, адже сонечко вже припікає. Від грози не хочеться бігти. Навпаки, цікаво спостерігати за грою світла й тіні на пагорбах і скелях, на небосхилі і морі.

Після дощу всі вмиті травинки і листочки сяють чистотою. Жовті закриті дзвіночки оносми і високі стрілки асфоделіни схожі на сонячні відблиски серед кольорових полян різнотрав'я. Шовковистий перелив червоних пелюсток маку у високій траві надає схилам ошатності.

Особливо хороша прогулянка квітковою стежкою з травня по червень. Але якщо в червні бувають дощі, то цвітіння триває до липня.

Схили мису Айя, укриті зеленими покривалами ялівцевих гаїв, манять таємницями нових відкриттів. На всьому вигнутому серпом узбережжі притулилися невеликі пляжі: Срібний, Золотий, Інжир. До них-то і веде наша мальовнича стежка. Час в дорозі нешвидким кроком займає 45 хвилин. Для любителів морських подорожей з Балаклави на пляжі ходить рейсовий теплохід і морські таксі.

Аромати бузкового чебрецю, змішані з гіркими нотками полину і свіжістю морського бризу, наповнюють кожну клітинку тіла і залишаються з вами до наступного літа. Щіпка кримських трав, заварених у чашечці чаю сніжною холодною зимою, поверне вам спогади про безтурботні літні дні.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...