• Відпочинок в Болгарії: популярні місця

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Субота, 29 червня 2013 року

Поїздка в Болгарію — це відпочинок в країні з просторими піщаними дюнами, тінистими садами, виноградниками і сервісом, що приємно дивує своєю ціновою доступністю. А назви найпопулярніших курортів говорять самі за себе: Сонячний берег і Золоті піски... Якщо ви збираєтесь на відпочинок в Болгарії, пропонуємо вам огляд найпримітніших місць цієї країни.

Основна визначна пам'ятка — це, звичайно, Чорне море, тепле і чисте, без припливів і відливів. А солоність води в ньому в два рази нижча, ніж у Середземному морі. Піщані пляжі з морським дном, що поступово знижується, дозволяє купатися навіть маленьким дітям, тому узбережжя по праву можна назвати «сімейним курортом».

Ще древні елліни називали цю місцевість Понт Евксинський, що означає «Гостинне море». Вони заснували тут свої колонії — Одессос (Варна), Аполлонія (Созополь), Месамбрія (Несебр).

Їдете на відпочинок в Болгарії? Чорне море є основним визначним місцем цієї країни.

Їдете на відпочинок в Болгарії? Чорне море є основним визначним місцем цієї країни. Фото: Evgeni Dinev/flickr.com

Пам'ятки Болгарії охоплюють фракійську, давньогрецьку, римську і візантійську епохи. За кількістю пам'яток архітектури, які перебувають під охороною ЮНЕСКО, Болгарія є однією з провідних держав світу.

Варна — морська столиця Болгарії цікава своїми Римськими термами. У Історико-художньому музеї, який розташований в красивому палаці, можна побачити найстаріше оброблене золото в світі. Не менш цікавим виявиться прогулянка по Приморському парку площею близько 80 га. А знаменитий Дельфінарій дозволить стати одним із учасників захоплюючого шоу. Також обов'язково варто відвідати величезний акваріум.

Їдете на відпочинок в Болгарії? Відвідайте місто Варна

Зібралися на відпочинок в Болгарії? Відвідайте місто Варна.

Фотоколаж: Todor Bozhinov

Ще однією визначною пам'яткою Болгарії є місто Бургас — друге за величиною на болгарському Чорноморському узбережжі. Захоплюючі та пізнавальні екскурсії тут гарантовані. Варто відвідати Морський парк з його знаменитими скульптурами, міський музей, який відкриє секрети історичного минулого міста, церква Св. Кирила і Мефодія з її оригінальною архітектурою.

Їдете на відпочинок в Болгарії? Відвідайте місто Бургас

Плануєте а відпочинок в Болгарії? Відвідайте місто Бургас.

Фото: Evgeni Dinev/evgenidinevphotography.com

Созополь — місто рибалок і художників, привабливе для туристів, які шукають незвичайну романтичну атмосферу. Старовинна частина Созополя оголошена архітектурним заповідником. Будинки кінця минулого століття, які потопають у зелених садах, служать натурою для живописців — гостей міста. Прогулянка на катері річкою Ропотамо дасть море свіжих відчуттів, можна побачити квітучі водяні лілії і безліч різних птахів.

Їдете на відпочинок в Болгарії? Відвідайте місто Созо

Їдете на відпочинок в Болгарії? Відвідайте місто Созополь.

Фото: Evgeni Dinev/evgenidinevphotography.com

Несебр розташований на мальовничому півострові і має 4-тисячолітню історію. Ділиться місто на дві невеликі частини: Новий Несебр, що примикає до курорту Сонячний берег, в якому розташована більшість сучасних готелів, і Старий Несебр — з берегом його пов'язує вузький (близько 10 м) трьохсотметровий перешийок. Це місто-музей під відкритим небом, він становить собою унікальне явище в галузі археології. Тут перетнулися різні історичні епохи, починаючи від пам'ятників фракійських часів і грецьких колоній.

Їдете на відпочинок в Болгарії? Відвідайте місто Несебр

Зібралися на відпочинок в Болгарії? Відвідайте місто Несебр.

Фото: Travelbusy.com/flickr.com

Найбільший інтерес в цьому місті становлять Стара митрополія (5 століття до н.е.), міські західні ворота (4 століття до н.е.), церква св. Стефана (10—11 століття). А церкви св. Петра, Христа Пантократора (Вседержателя), св. Іоанна Алітургітоса (неосвяченого) вважаються вершиною болгарського архітектурного стилю 13—14 століть завдяки поєднанню декоративних елементів з різного будівельного матеріалу. Протягом багатьох десятиліть вузькі і круті вулички, вимощені бруківкою, старовинні дерев'яні будинки з еркерами приваблювали сюди творчих особистостей.

Екскурсія в Рильський монастир, найбільший східно-православний монастир на Балканському півострові, принесе незабутні враження. Це чудовий пам'ятник епохи болгарського Відродження, скарбниця національного культурного багатства.

Їдете на відпочинок в Болгарії? Відвідайте Рильський монастир

Хочете відправитися на відпочинок в Болгарії? Відвідайте Рильський монастир.

Фото: bulgariatravel.org

У Казанликській улоговині, її ще називають Долиною троянд, стоїть пам'ятник кінця 4 століття до н.е. — гробниця з рідкісними настінними розписами. У самій Долині троянд в кінці травня починає цвісти знаменита ефірноолійна троянда. Болгарія поставляє на світовий ринок 60% відсотків рожевого масла, яке купують найвідоміші парфумерні фірми.

Обов'язково потрібно поїхати на екскурсію, яка знайомить з національними болгарськими традиціями. Особливо захоплююче видовище — ходіння по розпеченому вугіллю. Це древній ритуал, виконуваний молодими чоловіками.

Відправившись на відпочинок в Болгарії, не забудьте про одну з найважливіших складових культури цієї країни — про національну кухню. Болгарія прославилася на весь світ своїми пікантними стравами: лечо і шопський салат. А бринза і кисле молоко входять до складу багатьох оригінальних страв, які вам запропонують у місцевих ресторанах. У літню спеку можна спробувати освіжальний «суп-напій» — таратор. Не дивуйтеся, виявивши в чашці кубики льоду.

Їдете на відпочинок в Болгарії? Обов’язково спробуйте національну страву — шопський салат

Плануєте відпочинок в Болгарії? Обов’язково спробуйте національну страву — шопський салат. Фото: Petar Milošević

Потрібно пам'ятати, спілкуючись з місцевими жителями, про відмінності в мові жестів. Погоджуючись з вами, вони будуть качати головою, що у нас має протилежний зміст. Залишаючи цей гостинний край і везучи з собою аромат болгарської троянди, напевно, захочеться ще раз повернутися.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...