ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Криму цвіте Лівадійський парк

Велика Епоха

Весна у палацовому парку Лівадії, як і на всьому південному узбережжі Криму, наповнена ароматом квітів і співом птахів.

Лівадійський парк, одне з визначних місць, які варто відвідати під час відпочинку в Криму, являє собою зразок садово-паркової культури. Територія парку займає площу близько 50 гектарів, тягнучись від Лівадійського палацу до самого моря.

Панорама Ялти — вид з Лівадійського парку. Фото: Алла Лавриненко/Велика Епоха
Панорама Ялти — вид з Лівадійського парку. Фото: Алла Лавриненко/Велика Епоха
Доріжки парку розташовані так, що за кожним поворотом відкриваються мальовничі панорами безмежного синього моря. Парк прикрашений фонтанами і альтанками: Турецька, Царська, Рожева. Найвідоміший фонтан прикрашений арабською в'яззю і носить назву «Лівадія».

Вранці в парку панує тиша. Струмені фонтанів спалахують у променях уранішнього сонця райдужними іскрами. Свіжий вітерець гойдає верхівки сосен. Крізь дерева добре проглядається панорама Ялти.

Спускаючись серпантином до моря, занурюєшся в чарівність весняної природи: біло-рожеві квіти яблуні світяться на тлі темних гілок кипариса, гліцинія розпускає свої довгі бузкові пахучі кисті. Покриті білими ароматними квітами чагарники і дерева у ранковому сяйві вздовж доріжок Лівадійського парку ніби переносять спостерігача у чарівний світ.

До Лівадійського пляжу з парку можна спуститися на ліфті або через тунель. Проте любителі легкого фізичного навантаження обирають пробіжку мальовничими стежками і сходами парку, щоб водночас насолодитися краєвидами, пахощами трав і співом птахів. Після бігу добре зануритися в море. Хоча вода ще прохолодна: близько 14—16 градусів, але ефект морського купання приголомшливий: енергія, легкість та гарний настрій забезпечені на весь день.

Після морських процедур особливо приємно погрітися на сонечку. Весняний загар найпривабливіший — за 3 дні можна набути персикового кольору шкіри. Недовгі сонячні ванни приємні і корисні. Проте слід бути обережним: прохолодний бриз створює відчуття прохолоди, тоді як сонячні промені припікають по-літньому і непомітно можуть викликати опіки.

Напевно, тільки навесні можна побачити поєднання таких різноманітних і прозорих фарб природи узбережжя, насичених червоними, білими, золотистими відтінками пелюсток на тлі свіжої зелені листя і соковитої трави на схилах гір, прозорою бірюзою морської хвилі і блакитними небесами в обрамленні опалових хмар.

На заході гра кольорів стає багатшою, чарівнішою, наповнює захопленням і вдячністю. Додайте до цього напоєні пахощами квітів алеї парків, скверів та вулиць — і легко можна уявити завершену картину привабливості весняної подорожі.


Читайте також:
Феодосія — дар богів
Відпочинок у Криму — визначні місця
Ялта — музей під відкритим небом