• У Криму цвіте Лівадійський парк

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Субота, 10 травня 2014 року

Весна у палацовому парку Лівадії, як і на всьому південному узбережжі Криму, наповнена ароматом квітів і співом птахів.

Лівадійський парк, одне з визначних місць, які варто відвідати під час відпочинку в Криму, являє собою зразок садово-паркової культури. Територія парку займає площу близько 50 гектарів, тягнучись від Лівадійського палацу до самого моря.

Доріжки парку розташовані так, що за кожним поворотом відкриваються мальовничі панорами безмежного синього моря. Парк прикрашений фонтанами і альтанками: Турецька, Царська, Рожева. Найвідоміший фонтан прикрашений арабською в'яззю і носить назву «Лівадія».

Вранці в парку панує тиша. Струмені фонтанів спалахують у променях уранішнього сонця райдужними іскрами. Свіжий вітерець гойдає верхівки сосен. Крізь дерева добре проглядається панорама Ялти.

Спускаючись серпантином до моря, занурюєшся в чарівність весняної природи: біло-рожеві квіти яблуні світяться на тлі темних гілок кипариса, гліцинія розпускає свої довгі бузкові пахучі кисті. Покриті білими ароматними квітами чагарники і дерева у ранковому сяйві вздовж доріжок Лівадійського парку ніби переносять спостерігача у чарівний світ.

До Лівадійського пляжу з парку можна спуститися на ліфті або через тунель. Проте любителі легкого фізичного навантаження обирають пробіжку мальовничими стежками і сходами парку, щоб водночас насолодитися краєвидами, пахощами трав і співом птахів. Після бігу добре зануритися в море. Хоча вода ще прохолодна: близько 14—16 градусів, але ефект морського купання приголомшливий: енергія, легкість та гарний настрій забезпечені на весь день.

Після морських процедур особливо приємно погрітися на сонечку. Весняний загар найпривабливіший — за 3 дні можна набути персикового кольору шкіри. Недовгі сонячні ванни приємні і корисні. Проте слід бути обережним: прохолодний бриз створює відчуття прохолоди, тоді як сонячні промені припікають по-літньому і непомітно можуть викликати опіки.

Напевно, тільки навесні можна побачити поєднання таких різноманітних і прозорих фарб природи узбережжя, насичених червоними, білими, золотистими відтінками пелюсток на тлі свіжої зелені листя і соковитої трави на схилах гір, прозорою бірюзою морської хвилі і блакитними небесами в обрамленні опалових хмар.

На заході гра кольорів стає багатшою, чарівнішою, наповнює захопленням і вдячністю. Додайте до цього напоєні пахощами квітів алеї парків, скверів та вулиць — і легко можна уявити завершену картину привабливості весняної подорожі.


Читайте також:
Феодосія — дар богів
Відпочинок у Криму — визначні місця
Ялта — музей під відкритим небом
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...