• Визначні місця Мілана

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Вівторок, 3 грудня 2013 року

Театр Ла Скала, музей науки і техніки Леонардо да Вінчі, величний Дуомський собор з білого мармуру… Все це Мілан — місто з багатющою спадщиною.

Сьогодні столиця Ломбардії привертає до себе безліч туристів, й недарма, бо ж давнє місто може задовольнити будь-які смаки: любителів мистецтва — пінакотеками з численними шедеврами, модників — цілими вулицями провідних будинків моди, любителів смачненького — вишуканою італійською кухнею.   

Серед визначних місць другої столиці Італії, як часто називають Мілан, що ж найперше слід оглянути?

Визначні місця Мілана: собор Дуомо. Фото: ohmypisa/livejournal.com

Визначні місця Мілана: собор Дуомо. Фото: ohmypisa/livejournal.com

Визначні місця Мілана: Соборна площа

Соборна площа розташована у серці міста. Вона ніби оперезана монументальними будинками. В її центрі возвеличується пам’ятник кінному вершникові. Перлиною площі є грандіозний собор Дуомо — світовий шедевр готичної архітектури.

Будівництво Дуомо почалося у 1386 році і тривало близько 5 століть. Своїх зусиль докладали італійські, французькі та німецькі архітектори. Собор налічує 3400 статуй. На центральному шпилі пломеніє позолочена статуя Діви Марії. Ще однією прикрасою собору є різнокольорові вітражі.

Дуомо є символом Мілану, тому туристи саме його найпершим включають у свій туристичний маршрут.

Музей науки і техніки Леонардо да Вінчі. Фото: Jakub Hałun

Музей науки і техніки Леонардо да Вінчі. Фото: Jakub Hałun

Визначні місця Мілана: музей науки і техніки Леонардо да Вінчі

Малюнки, креслення та дерев’яні моделі Леонардо, які і нині вражають геніальністю, приваблюють до музею безліч туристів. Серед експонатів, зокрема підводний човен, створений за проектом Леонардо. Також відвідувачам відкривається колекція шедеврів епохи Ренесансу. Серед численних павільйонів музею є інтерактивні лабораторії генетики та робототехніки. Для дітей є відділ «Наука для маленьких».

Визначні місця Мілана: Амброзіанська пінакотека. Фото: djn_studios/panoramio.com

Визначні місця Мілана: Амброзіанська пінакотека. Фото: djn_studios/panoramio.com

Визначні місця Мілана: Амброзіанська пінакотека

Амброзіанську пінакотеку було відкрито у 1609 році. Нині це найстаріша бібліотека Італії і музей.

Тут можна оглянути полотна Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланжело, Караваджо, Боттічеллі, Бернардіно Луїні. Також виставлено малюнки європейських художників (близько 12 тис.).

Гордістю музею є копія «Таємної вечері» да Вінчі, яку виконав Веспіно. Зберігає Амброзіанська пінакотека і рукописи Леонардо.

Музей досить великий, тому прогулянка по ньому займає чимало часу.

Міланське монументальне кладовище. Фото: Nata-Ko/liveinternet.ru

Міланське монументальне кладовище. Фото: Nata-Ko/liveinternet.ru

Визначні місця Мілана: монументальне кладовище

«Місто Мертвих», як називають монументальне кладовище, є справжнім музеєм під відкритим небом. Тут у мистецтві архітектури і скульптури переплелися культури різних народів й історичних епох: грецькі храми, єгипетські піраміди, міні-палаци, скульптури святих і ангелів. У камені відбиті тисячі історій і весь спектр людських емоцій, вигравірувані поетичні строфи.

Засновано у 1866 році по проекту італійського архітектора Карло Мачіакіні.

Визначні місця Мілана: театр Ла Скала. Фото: venividi.ru

Визначні місця Мілана: театр Ла Скала. Фото: venividi.ru

Визначні місця Мілана: театр Ла Скала

Teatro alla Scala — символ італійської опери. На початку XIX ст. композитори спеціально для цього театру писали опери. Чудова акустика принесла йому всесвітню славу.

Будівля театру не відзначається пишністю і розкішшю, проте ними просякнуті інтер’єри: величезні дзеркала, покриті позолотою стіни, оббиті оксамитом крісла.

Вражають розміри театру: глядацька зала одночасно може вмістити 2015 осіб.

На другому поверсі Ла Скали розташовані 10 залів музею. Їхні експозиції розповідають про історію створення театру, про композиторів, твори яких лунали в театрі, демонструють театральні костюми і декорації, музичні інструменти Тосканіні, Верді, Белліні.

Слід відзначити, що однією з примадонн Ла Скали була свого часу українська співачка Соломія Крушельницька.

Сьогодні, щоб відчути чудове виконання найзнаменитіших оркестрів та відомих майстрів оперного жанру в Ла Скалі, тисячі людей приїжджають до Мілану, замовляючи квитки за кілька місяців.

Читайте також:

Визначні місця Риму — вічного міста

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...