• Подорож до Англії: замки, палаци, собори

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Субота, 26 жовтня 2013 року

Рицарські замки, королівські палаци, величні собори та ще ціла низка визначних місць Англії нині так ваблять туристів. Відкривати для себе цю країну можна знову і знову, знайомлячись із прекрасними пам’ятками її історії.

Визначні місця Англії: Йоркський собор. Фото: Michael Lin/carmelist.livejournal.com

Визначні місця Англії: Йоркський собор.
Фото: Michael Lin/carmelist.livejournal.com

Визначні місця Англії: Йоркський собор

Така традиційна Англії готика розкриває людству свою красу через собори. Йоркський кафедральний собор — один із прекрасних її представників, який доповнює колекцію визначних місць Англії. Своїми масштабами він не поступається знаменитому Кельнському собору. Будівництво розпочате у 1220 році. Серед пишного убранства собору можна виділити величезні вітражні вікна.

Багатюща історія міста-графства Йорк, заснованого римлянами ще у II ст. до н.е., залишила численні пам’ятки різних епох: абатство Сен-Мері (XIII ст.), римські стіни-укріплення (XIV ст.), міські ворота, будинки XV—XVI ст.

Разом із собором у містечку можна відвідати музей вікінгів, Йоркський лабіринт, йоркський археологічний музей, Національний музей залізничних доріг, римську фортецю, художню галерею, королівський театр тощо.

Визначні місця Англії: Палац Хемптон-Корт. Фото: omnesolum/livejournal.com

Визначні місця Англії: Палац Хемптон-Корт.
Фото: omnesolum/livejournal.com

Визначні місця Англії: палац Хемптон-Корт і його знаменитий лабіринт

Палац Хемптон-Корт розташований неподалік від Лондона — в Річмонд-на-Темзі. Це найрозкішніший палац Англії свого часу. Закладений у 1514 році палац багато віків слугував резиденцією англійських королів, тому не дивно, що внутрішнє убранство палацу надзвичайно розкішне і пишне.

Хемптон-кортський лабіринт разом з французьким парком доповнює палац. Лабіринт Хемптон Корта вельми заплутаний, а тому цікавий для туристів. Також уражає його вік: 300 років.

Визначні місця Англії: Нориджський замок. Фото: Bluemoose/en.wikipedia

Визначні місця Англії: Нориджський замок.
Фото: Bluemoose/en.wikipedia

Визначні місця Англії: Замок Норвіч

Замок Норвіч вирізняється незвичайною, навіть сучасною архітектурою. Разом з тим, це один з найстаріших замків Англії: він гордо височіє над однойменним містом графства Норфолк близько 900 років.

Цей замок будували з 1067 до 1087, за наказом Вільгельма Завойовника.

З 1220 року замок Норвіч використовували як в’язницю. Сьогодні туристів вабить підземелля замку, яке зберігає дух тих часів.

У 1895 році у замку відкрився музей Едварда Бордмана. Нині в палаці теж працює музей, в якому можна ознайомитися з археологічними знахідками, ювелірними виробами, найбільшою у світі колекцією порцелянових чайників, експозицією творів сучасного мистецтва. Для любителів живопису буде цікавою колекція картин вчителя багатьох відомих художників Джона Села Котмена.

Тунель замку Норвіч веде до Музею Королівського Норфлокского полку, який оповідає військову історію з 1830 року.

Визначні місця Англії: Мегалітичний комплекс епохи неоліту в Ейвбері. Фото: Matt Cardy/Getty Images

Визначні місця Англії: Мегалітичний комплекс епохи неоліту в Ейвбері.
Фото: Matt Cardy/Getty Images

Визначні місця Англії: Ейвбері-хендж

Мегалітичний комплекс епохи неоліту Ейвбері-хендж — один з найстаріших в Європі. Також він значно масштабніший знаменитого Стоун-хенджа і визнаний другим за значимістю об'єктом світової спадщини. Розташований у графстві Уїлтшир.

Масштабна пам’ятка включає в себе знаменитий круг каменів, залишки двох кам’яних алей, довгий курган Уест Кеннет Лонг-Барроу та штучний курган-піраміду Сілбері-хілл. Маса деяких каменів сягає 100 т.

Внутрішнє поле комплексу має вигляд круга, що має площу 11,5 га. Обрамлене воно ровом, та крейдяним валом заввишки 6 м. Вчені підрахували, що раніше вал височів на 11 м. Приблизно по сторонах світу таку огорожу пронизують 4 проходи. Спираючись на дані радіовуглицевого аналізу знахідок з валу та рову, вчені встановили приблизний вік будівництва: 3400 і 2625 рр. до н.е.

Сьогодні на колі мегалітичного комплексу розташоване невелике село Ейвбері. З більше 600 великих каменів, що первісно складали комплекс, залишилось не так багато. Незважаючи на це, Ейвбері-хендж залишається вражаючою пам’яткою доісторичної культури, яка притягає до себе численних туристів зі всього світу незбагненним призначенням та появою аномальних кіл на зернових полях.

Дополнительный ресурс...

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...