Україна знущається над Андоррою й виходить до плей-офф

Національна збірна України, розгромивши в останньому матчі відбіркового раунду команду Андорри (6:0), пробилась до плей-офф. А гол, який забив на 22-й хвилині Андрій Шевченко, став ювілейним 200-м за всю історію нашої команди.

Андорра-ла-Велья. Стадіон «Комуналь». Саме тут сьогодні вирішувалась подальша доля збірної України на чолі з Олексієм Михайличенком у відборі до чемпіонату світу, фінальна частина якого пройде наступного року на полях Південної Африки. Нас влаштовувала тільки перемога, навіть з мінімальним рахунком, навіть з одним забитим м’ячем.

Й українські футболісти зробили чудовий подарунок усім шанувальникам футболу й ще на один крок наблизились до Мундіалю. Тепер залишилось тільки взнати суперника у стикових матчах й зіграти ці два доленосні поєдинки.

Навіть незважаючи на те, що останнім суперником України у групі був відвертий аутсайдер Андорра, наші футболісти дуже серйозно налаштовувались на цей поєдинок. Після виграшу в англійців, втрату очок у цій країні з населенням  лише у 80 тис. чоловік, ніхто б не зрозумів. Не забуваймо про те, що у минулому відборі до Євро-2008 росіяни тут зуміли забити лише один гол.

У порівнянні з минулим матчем у Дніпропетровську Михайличенко зробив три заміни. Замість Ротаня, Тимощука й Гая зі старту вийшли Ярмоленко, Михалик і Гусєв. Саме останній у парі з Кобіним на правому фланзі були одними з найактивнішими у матчі. В результаті Олег став одним із асистентів, коли Шевченко відкривав рахунок у грі. Андрій, отримавши «смугастого» від Михалика, відпасував на Гусєва, та м’яч вдарився у захисника й відлетів знову до нашого капітана, який просто розстріляв ворота господарів – 1:0. Гол цей був забитий у середині першого тайму, але й до того українці повністю були господарями поля. Правда, контролюючи м’яч, наші футболісти рідко доводили до ударів.

Фактично, це був перший реальний небезпечний момент, хіба що удар героя матчу з Англією Назаренка зі штрафного можна відокремити, коли воротар необережно відбив м’яч у стійку воріт. А ще у першій 45-хвилинці можна згадати невпевнені дії Пятова, який собі мало не зробив два голи.

Якщо після першого тайму ще були сумніви щодо підсумкового результату, то на 61-й хвилині гри все стало зрозуміло. Після передачі Назаренка Олег Гусєв реалізував вихід віч-на-віч з Гомесом. Після цього господарі (хоча які господарі, коли Україна була як на полі господарем, так і на трибунах) посипались.

А наші хлопці легко й невимушено забили у ворота Андорри ще три м'ячі, крім того, Ліма один м'яч забив у свої ворота. Особливо слід відмітити дебютний гол у футболці збірної Ярослава Ракицького, який гарматним ударом метрів з 30-и увігнав м'яч у сітку. А згодом Селезньов і Ярмоленко скористались чудовими передачами Олександра Алієва. Другий пас киянин взагалі віддав з центру поля.

... І залунала на трибунах "Комуналя" "Червона рута" у виконанні наших вболівальників. Дякуємо нашій національній збірній і тренерському штабу за свято, яке вони нам подарували у двох вирішальних матчах. Ми гратимемо у плей-офф. Та спочатку дочекаємось жеребкування, що відбудеться наступного понеділка 19 жовтня.

ЧС-2010. Відбірковий раунд. Європа. Група 6.

Андорра - Україна - 0:6 (0:1)
Андорра-ла-Велья. «Комуналь». 300 глядачів

Арбітри: К. Томсон, Т. Марфі, М. Краянс, Д. МакДональд (усі - Шотландія)

Андорра: Гомес, Айяла, Ліма, Манейро, Хіменес, Валес, Хіменес (Морено, 73), Пужоль, Мартінес, Санчес, Андорра (Гарсія, 80), Сілва

Україна: П’ятов, Кобін, Кучер, Хачеріді, Ракицький, Ярмоленко, Михалик, Гусєв, Назаренко (Гай, 74), Шевченко (Алієв, 74), Мілевський (Селезньов, 76).

Голи: Шевченко (22), Гусєв (61), Ліма (70, автогол), Ракицький (80), Селезньов (81), Ярмоленко (83).

Попередження: Санчес (14), Пужоль (72) – Гусєв (37)

За матеріалами: turnir.com.ua