'Дніпро' та 'Шахтар' поділили очки

Що не кажіть, а матч "Дніпра" з "Шахтарем" повністю виправдав свій статус центрального поєдинку туру.

Вдосталь боротьби і напруги, красиві голи, інтрига, яка зберігалася до останніх секунд зустрічі. І все це заправлене приємною картинкою з "Дніпро-Арени". Була б ще якісніша трансляція, а такі матчі частіші, ми би на чемпіонати Італії з Англією уваги майже не звертали, а що таке французька Ліга і взагалі забули…

"Дніпро" розпочав матч активніше. Кожного разу після подач зі штрафного Калініченка біля воріт «Шахтаря» виникала загроза. Втім, у цій метушні кожного разу краще орієнтувалися «гірники» і до середини тайму Андрій П'ятов перебував майже без роботи. Не було ударів і по воротам Боровика, який в останній момент замінив в основі дніпропетровської команди Яна Лаштувку. Випереджаючи події, хочеться сказати, що така зміна пішла лише на користь "Дніпру" - Боровик відстояв бездоганно!

У першому таймі гри склалася дивна для українського футболу ситуація. Далеко не дивина, коли жодна команда не може завдати удару по воротам суперника і гра стає дуже прісною. Проте такий епітет не можна застосувати до матчу у Дніпропетровську. Як би це не звучало, але сама боротьба та напруга не могла залишити байдужим жодного з глядачів переповненої "Дніпро-Арени". Як команди боролися за м’яч, треба було бачити, і відсутність попередження у першому таймі викликала лише здоровий подив.

Ближче до середини тайму "Шахтар" трішки заспокоїв активність "Дніпра" і відразу після цього забив. Даріо Срна з другої спроби вдало зробив подачу з кутового і самотній Луіс Адріано з центру штрафного потилицею відправив м’яч у дев’ятку воріт Боровика. До голкіпера "Дніпра" у цій ситуації претензій бути не може, а ось що робили у цей час центральні захисники команди Безсонова – ще те питання.

Після голу господарі притихли, і іноді здавалося, що вони просто чекають сигналу на перерву, щоб з новими силами вийти на поле вже у другому таймі. Проте, порівняти рахунок їм вдалося ще до перерви. Максим Калініченко зі штрафного відправляв м’яч наче й по центру воріт, але в останній момент, коли П'ятов вже збирався брати його в руки, сфера різко змінила траєкторію і опинилася у куті донецьких воріт – 1:1.

Другий тайм – в якійсь мірі дзеркальне відображення першого. Цього разу сорокап’ятихвилинку активніше почав вже "Шахтар", а забивав "Дніпро". На 55-й хвилині чудову подачу з правого фланга виконав Руслан Ротань, а на протилежній стороні поля Селезньов головою акуратно перекинув м’яч через П'ятова – 2:1.

Решту часу "Дніпро" присвятив збереженню такого необхідного рахунку, "гірники" ж навпаки – чим далі, тим все гостріше насідали на ворота Боровика. Напруга ж у цей момент зросла до межі, а одного разу після стички Фернандіньо та Гоменюка ледве не відбулась бійка. Футболісти поштовхалися, а арбітр знову ж таки вирішив не показувати картки. Рішення спірне, але зрозуміле – інакше він просто міг вбити гру.

Луческу, намагаючись зрівняти рахунок, випустив на поле найкращого бомбардира "Шахтаря" у сезоні – Костянтина Кравченка в надії на його дальні постріли. І, власне, півзахисник ледь не забив своїй колишній команді. Кравченко вийшов майже сам на сам з Боровиком і пробив трішки поруч з хрестовиною. Забити ж судилося не йому, а Адріано. Після удару Хюбшмана і блокування Чеберячка м'яч відскочив до бразильця у центр штрафного майданчика. Переграти у такій ситуації Боровика – справа нехитра. Форвард і не вагався – 2:2.

У останні п'ятнадцять хвилин ближче до перемоги був "Шахтар", який не реалізував кілька стовідсоткових можливостей. Міг у цій грі відбутися і красень-гол. Рац вивів того Адріано на вбивчу позицію, а той перехитрував всіх і вдарив п’яткою. Ось тільки і себе перехитрував – м’яч пройшов у сантиметрі від стійки.

Власне, більше голів глядачі так і не побачили. Таким чином, бойова нічия, яка допомагає «Динамо» відірватися від донеччан вже на чотири пункти.

«Дніпро» - «Шахтар» - 2:2

Голи: Луіс Адріано (25, 73), Калиниченко (45 +2), Селезньов (55).

«Дніпро»: Боровик, М. Пашаєв, Холек, Чеберячко, Денисов, Ротань, Феррейра, Назаренко, Калиниченко, Гоменюк, Селезньов (Ессола, 81).

«Шахтар»: П'ятов, Срна, Кучер, Ракицький, Кобін, Хюбшман, Фернандіньйо, Ілсіньйо (Рац, 78), Жадсон

За матеріалами: champion.com.ua