• Після повернення до Китаю перебіжчик може зазнати тортур

  • Четвер, 2 листопада 2006 року

Колишній чиновник розповідає про великомасштабний рух із виходу з Комуністичної партії Китаю.

Гонконг. Високопоставлений керівник із технологічних питань, який недавно втік із Китаю, на прес-конференції, яка відбулася в Гонконзі, попросив у міжнародного співтовариства підтримки, допомоги в отриманні політичного притулку.

Він також висловив своє щире бажання розвитку демократії у своїй країні, що, за його словами, стане можливим тільки з падінням КПК (Китайської комуністичної партії).

Пан Цзя Цзя, генеральний секретар науково-технологічної асоціації провінції Шаньсі, 23 жовтня втік на Тайвань, але не отримав на острові політичного притулку. На прес-конференції, що відбулася в п'ятницю, 27 жовтня, він заявив, що готовий розглянути будь-яку  країну, яка зможе забезпечити йому  безпеку і дати  нове місце проживання. Цзя Цзя хотів би продовжити свою роботу за кордоном, щоб допомогти Китаю рухатися до демократії.

Цзя був депортований до Гонконгу 26 жовтня після того, як тайванська  влада відмовила йому в наданні політичного притулку, оскільки він прибув на Тайвань разом із туристичною групою. Він стверджує, що мета його життя полягає в тому, щоб  добитися падіння КПК. Цзя вирішив покинути Китай, щоб публічно закликати всіх членів КПК вийти з компартії. Він також бажає публічно підтвердити достовірність величезного потоку виходів з КПК – з партії і пов'язаних із нею організацій вийшло майже 15 мільйонів чоловік.

”Факт, що більше 14 мільйонів чоловік відкинули КПК, примусив мене зробити свій крок, – говорить Цзя – Я побачив, що на  сайті ”Вихід із КПК” неодноразово публікувалася  одна і та ж  заява. Що за заява? Сайт пояснював, що число людей, що заявили про вихід із КПК, насправді досягло такої кількості. Це робиться тому, що багато країн і уряди відмовляються вірити в реальність цього числа і в те, що такий рух дійсно існує. Тому я був вимушений покинути Китай, щоб дати можливість громадськості дізнатися правду”.

Рух із виходу з КПК почався після публікації ”Великою Епохою” у листопаді 2004 року ”Дев'яти коментарів про комуністичну партію” –   серію статей, що викривають злу і корумповану природу КПК і її вплив на китайську культуру. Цзя говорить, що мета його втечі – відокремити себе від КПК. Із-за закордону він зможе звернутися до всіх членів компартії із закликом вийти з неї, щоб дозволити Китаю стати демократичною країною.

Будучи громадянином КНР, мандруючи як турист, Цзя не має права залишатися в Гонконзі більше 7 днів. Він сподівається отримати притулок, щоб уникнути депортації в КНР, де він може зазнати жорстоких тортур.Багато китайців ненавидять КПК

На думку Цзя, у Китаї є величезна кількість людей, які проти КПК, і реальна кількість тих, які вийшли з КПК перевищує кількість заяв на сайті. ”Тому я вірю, що число людей, що вийшли з КПК, реальне і заслуговує довіри. Насправді, я вважаю, що справжня кількість набагато вища”, –  говорить Цзя. –  Гадаю, 95% членів компартії хочуть із неї вийти”. Цзя також додав, що центральний комітет КПК боїться зрадити гласності,  так само як і заперечувати  явища виходів із партії.

”Припустимо, що Ху Цзінтао або Хе Гоцян, голова департаменту центрального комітету КПК, не погодяться зі мною”, –  говорить Цзя. –  Вони проведуть прес-конференцію, щоб спростувати мої слова. Тоді у нас з'явиться можливість звернутися до людей усього світу; ми запропонуємо організувати ”Центр виходу з КПК” прямо на площі  Тяньаньмень, щоб дати можливість 78 мільйонам членів КПК зробити добровільний  вибір: залишитися в партії або вийти з неї. Ми попросимо ООН простежити за тим, щоб  не було переслідувань, і кожен зміг зробити добровільний вибір. Тоді з'явиться можливість підрахувати, скільки з них залишиться в партії. Якщо розглядати з точнішої й наукової точки зору, уся сутність КПК –  це її центральний комітет”.

Цзя також підкреслив, що багато членів партії міркують про вихід, читають і поширюють ”Дев'ять коментарів” у приватних колах; часто лають КПК і говорять про своє бажання вийти з партії. Він стверджує, що більшість китайців, які не перебувають у партії, відчувають люту ненависть до КПК. ”Я можу сказати людям усього світу, що китайці у КНР ненавидять КПК, ненавидять саму суть КПК” –  сказав Цзя. –  Для нас немає нічого огиднішого, ніж КПК”.

Федеральний уряд

Під час прес-конференції Цзя висунув пропозицію про створення в Китаї федерального уряду, закликаючи діючих чиновників КПК вийти з партії і, можливо, зайняти пост правління у федеральному уряді. Цзя також висловив свою думку з приводу існуючого занепокоєння, що такі зміни в структурі управління Китаю супроводжуватимуться насильством і безладами.

”Без КПК Китай буде стабільним, тому всі соціальні хвилювання викликані КПК, –  сказав він. –  КПК – корінна причина всіх бунтів і соціальних заворушень. Якщо КПК впаде, Китай буде вільним від будь-яких соціальних потрясінь”. Цзя говорить, що не боїться, що Китай зіткнеться з бунтами, якщо не стане КПК, оскільки люди з високими устремліннями, подібні до нього, створять новий уряд у Китаї, тоді як існування КПК є перешкодою на шляху створення нового демократичного уряду.Нема лиха без добра

На сміливий вчинок Цзя надихнуло читання сайту ”Великої Епохи” китайською мовою, особливо публікація ”Дев'ять коментарів” і репортажі про жорстоке переслідування Фалуньгун, що триває, з боку комуністичного режиму. ”Ті, хто скоїв злочини, бояться Фалуньгун. Невинні люблять і поважають Фалуньгун”, –  говорить Цзя. –  Ми всі знаємо, що КПК керує непереборне прагнення вбивати, ніхто точно не знає, скільки людей вона знищила. КПК переслідує Фалуньгун впродовж 7 років, проте їй до цієї пори не вдалося придушити дух послідовників Фалуньгун”.

Цзя розповів, що його батько був членом Гоміньдана, –  із цієї причини його сім'я зазнала численних репресій. Беручи до уваги історію своєї сім'ї, Цзя вважає дивом, що він, не вхожим у партійні кола, зумів досягти високої посади. Цзя вважає, що його відступництво  –  священна подія, він вважає, що знищення КПК –  це воля Неба.

Пань Цзюй. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...