• Хроніка великих подій у триваючій історії розвалу компартії Китаю

  • Середа, 30 серпня 2006 року

Вихід наприкінці 2004 року “Дев'яти коментарів про комуністичну партію” викликав усе зростаючу хвилю публікацій заяв про вихід із КПК та її молодіжних організацій. До цього часу більше 12 мільйонів чоловік оголосили про свій вихід із лав усіх партійних організацій. Cтаття наводить хроніку значних подій цього руху.

* 19 листопада 2004 р. ”Dajiyuan”, китайська версія газети “Великої Епохи” починає публікацію циклу редакційних статей під назвою “Дев'ять коментарів про комуністичну партію”. Статті аналізують злісну природу КПК на тлі історичних, політичних, економічних, культурних та духовних перспектив, розкриваючи брехливу пропаганду цього культу. Ці публікації привели до початку духовного відродження китайської нації. Червона стіна руйнується.

* 29 листопада 2004 р. ”Dajiyuan” публікує перший коментар, закликаючи читачів вийти з КПК.

* 31 грудня 2004 р. Більш ніж 60 груп в усьому світі формують Всесвітню коаліцію “Прощавай, КПК”.

* 12 січня 2005 р. Веб-сайт ”Dajiyuan” публікує ”Tuidang” – Урочиста заява про неминучий крах КПК і важливість виходу з усіх партійних організацій.

* 14 січня 2005 р. КПК починає так звану “Кампанію просування підтримки”, змушуючи людей знову проговорювати клятви на вірність партії.

* 22 лютого 2005 р. Більш ніж десять груп, включаючи “Велику Епоху”, Всесвітню коаліцію “Прощавай, КПК”, Всесвітню коаліцію із притягнення Цзяна до суду, веб-сайти ”Tuidang” і ”China Affairs” створили Всесвітній центр допомоги виходу із КПК.

* До лютого 2005 р. у світі відбулося більш ніж 100 форумів “Дев'ять коментарів” у 40 містах. У них брали участь вчені Сходу й Заходу, закордонні активісти-демократи та жертви режиму КПК. До жовтня 2005 р. було проведено більше 350 таких форумів.

* 21 квітня 2005 р. Кількість людей, які опублікували Tuidang, заяви про вихід із КПК на веб-сайті “Великої Епохи”, перевищила мільйон. У всьому світі відбулося безліч мітингів, неодноразово проводилася піша хода, щоб підтримати цих сміливців. У них брало участь більше 20 000 чоловік, 400 організацій. Відомі демократичні лідери та активісти із захисту прав людини більш ніж в 20 провінціях та містах Китаю привселюдно оголошують про свій вихід із КПК, комсомолу та піонерії. Деякі також беруть участь у пішій ході.

* 29 травня 2005 р. Міністр оборони США пан Рамсфельд письмово висловлює свою підтримку тим, хто виходить із лав КПК.

* 31 травня 2005 р. Кількість заяв на веб-сайті ”Tuidang” досягає 2 мільйонів. Китайці у різних частинах світу влаштовують мітинги та пішу ходу з назвою: “Скажіть “Прощавай, КПК!” і “Підтримуємо 2 мільйони чоловік, які вийшли з КПК”.

* У червні 2005 р. колишній китайський дипломат в Австралії Чень Юнлінь, колишній офіцер Комітету 610 із Тяньцзіня Хао Фенцзюнь та колишній голова судової влади м. Шеньяна Хань Гуаншен публічно відмовляються від членства у КПК.

* Увечері 3 липня 2005 р. трансляція 25 телеканалів у Китаї, включаючи Центральне ТБ КНР, була перервана. Були показані уривки з “Дев'яти коментарів” та новини про зростаючу кількість виходів людей із КПК. Звістка про “Дев'ять коментарів” почала швидко поширюватися по всьому Китаю.

* 15 липня 2005 р. Кількість заяв на веб-сайті ”Tuidang” досягла 3 мільйонів.

* 20 липня 2005 р. Американський конгресмен Том Танкредо, колишній помічник міністра оборони США Франк Гаффней, Член Парламенту Канади Роберт Андерс та Член Парламенту Швеції Горан Ліндблад виступають проти правління режиму КПК.

* 18 серпня 2005 р. “Дев'ять коментарів про комуністичну партію” посідають перше місце у категорії “Онлайн публікації” Азіатсько-американської асоціації журналістів (AAJA). На щорічну церемонію нагородження приїжджає більш ніж 1 000 професіоналів ЗМІ з газет, журналів, телебачення, радіо та мережевих видань. Одинадцять нагород розподілено по чотирьох категоріях: друкарські й Інтернет-видання, радіо й телебачення.

* 30 серпня 2005 р. кількість заяв на ”Tuidang” досягає 4 мільйонів.

* 15 вересня 2005 р. Національна Рада етнічної преси та ЗМІ Канади (NEPMCC) нагороджує 12 етнічних медіа-груп та 30 діячів за їхній внесок у розвиток канадського суспільства. Китайська “Велика Епоха” отримує нагороду за найкращий редакційний зміст та візуальне подання. Це була єдина газета  китайською мовою, що перемогла того року.

* 18 жовтня 2005 р. Кількість заяв про вихід з КПК перевищила 5-мільйонну межу. Різні організації в увсьому світі висловлюють свою підтримку через мітинги, публічні дискусії, фотовиставки та художні акції.

* 3 грудня 2005 р. Згідно з даними веб-сайта ”Tuidang”, компартію покинуло більше 6 мільйонів чоловік.

* Листопад 2005 р. Гао Чжишен, відомий адвокат із прав людини з Пекіна, спільно з колишнім професором Пекінського університету Цзяо Гобяо, проводить 15-денне розслідування у місті Чанчунь провінції Цзілінь та місті Далянь провінції Ляонін. 12 грудня він надсилає свій третій відкритий лист президентові Китаю Ху Цзіньтао та прем'єр-міністрові Вень Цзябао, який названий так: “Ми маємо негайно зупинити звірство, яке душить нашу національну совість та етику”. Лист розкриває жорстоке переслідування Фалуньгун, що проводиться компартією Китаю. Після цього розслідування пан Гао відкрито виходить із партії, сказавши, що він відчуває нагальну необхідність "залишити таку злу, несправедливу та негуманну партію". Пан Гао заявив, що цим учинком він пишається більше за все у своєму житті.

* 6 грудня 2005 р. Більше тисячі воєнізованих міліціонерів кинуті владою на придушення селянського бунту у селі Дунчжоу, міста Шаньвей провінції Гуандун. Селяни зібралися, щоб повернути свої землі, захоплені чиновниками із Шаньвей, які хочуть використовувати їх під будівництво електростанції. Це наймасовіша бійня, влаштована режимом із часів кривавого придушення руху за демократичні зміни у 1989 році на площі Тянь-Ань-Мень. Ці події привернули велику увагу світової громадськості, ставши причиною серйозного неспокою на Заході.

* 8 січня 2006 р. Лічильник на ”Tuidang” проходить відмітку 7 мільйонів чоловік.

* 25 січня 2006 р. Парламентська Асамблея Ради Європи проводить нараду в м. Страсбурзі, Франція. Представники Європейського Парламенту від 46 європейських країн ухвалюють резолюцію, яка засуджує злочини тоталітарних комуністичних режимів. Член Парламенту Швеції Горан Ліндблад, який був ініціатором цієї резолюції, назвав її "Новорічним подарунком китайському народові". Він зазначив, що “Дев'ять коментарів” – дуже вагомий документ, і що численні заяви показують наступаючий крах диктатури КПК.

* 5 лютого 2006 р. У місті Хайчен провінції Ляонін по місцевому кабельному телебаченню успішно показують “Дев'ять коментарів”. Це стало новою вирішальною подією в прориві інформаційної блокади КПК. У 2005 році трансляція “Дев'яти коментарів” переривала транслювання 25 телевізійних каналів, включаючи телестанції міст Тяньцзіня, Шанхаю, Шенчженя, провінцій Шаньдун, Хебей, Хунань, Юньнань, Чжецзян, Внутрішньої Монголії та Автономної області Нінся. 

* 14 лютого 2006 р. Загальна кількість заяв перевищила 8 мільйонів.

* 6 березня 2006 р. Більше 10 000 чоловік організовують Естафету всесвітньої голодовки, щоб висловити підтримку адвокатові Гао Чжишену та іншим активістам, що виступають проти порушень прав людини у Китаї.

* 9 березня 2006 р. Анонімний репортер в інтерв'ю “Великій Епосі” розкриває існування секретного концтабору в медичній установі Суцзятунь, розташованій у місті Шеньян на північному сході Китаю. Він розповів, що там містяться тисячі послідовників Фалуньгун, у яких вирізують органи, а тіла після цього одразу ж спалюють, щоб приховати докази злочинів.

* 16 березня 2006 р. Число заяв на ”Tuidang” перевищило 9-мільйонну позначку. “Велика Епоха” публікує спеціальне повідомлення на підтримку 9 мільйонів чоловік, які залишили КПК. У повідомленні говориться: “Концентраційний табір у Суцзятунь оголив фашистські злочини КПК, мало відомі світовій громадськості. Підступна тиранія КПК розтоптує мораль людської цивілізації; це є абсолютно не сумісним із нормами людської етики”. Повідомлення закликає міжнародне співтовариство звернути найпильнішу увагу на ці злочини, засудити фашистську різанину у створених КПК концтаборах та вжити всі можливі заходи для розслідування та припинення цієї трагедії.

* 17 березня 2006 р. Колишня дружина  хірурга, що працював у Центрі лікування тромбозів провінції Ляонін, підтверджує у інтерв'ю репортерам “Великої Епохи”, що в цій лікарні таємно містяться тисячі послідовників Фалуньгун; за її словами, злочини видаляння органів у живих людей у Суцзятунь почалися в 2001 році. У них вирізались нирки, печінка, рогівка, а залишки тіл знищували на місці у кремаційній печі, переробленій з котельних установок. Попіл від кісток змішувався з деревним вугіллям, і не залишилося жодних слідів. Її колишній чоловік був особисто залучений в операції видаляння рогівок у ще живих послідовників Фалуньгун.

* 31 березня 2006 р. Відставний військовий лікар з міста Шеньян в листі редакції “Великої Епохи” розкриває, що Суцзятунь – усього лише один із як мінімум 36 подібних концтаборів, розкиданих по всьому Китаю. За його словами, найбільша кількість послідовників Фалуньгун поміщена в провінціях Хейлунцзян, Цзілінь і Ляонін. Концентраційний табір в окрузі Цзютай провінції Цзілінь - п'ятий за площею табір, в якому містяться учні Фалуньгун. Тільки в одному цьому таборі більше 14 000 в’язнів. У найбільшому концтаборі під кодовою назвою 672-s міститься більше 120 000 чоловік.

* 4 квітня 2006 р. Асоціація Фалунь Дафа і веб-сайт “Прозріла Мудрість”, що створили "Коаліцію з розслідування переслідувань Фалуньгун у Китаї" (CIPFG), звертаються до всіх людей, які причетні до цієї справи, приєднатися до CIPFG, щоб досліджувати в'язниці, трудові табори, та місця затримання у Китаї, де містяться послідовники Фалуньгун. Мета полягає у тому, щоб отримати конкретні подробиці злочинів, які здійснені стосовно Фалуньгун за 7 років гонінь.

* 20 квітня 2006 р. Під час церемонії вітання глави КНР Ху Цзіньтао на галявині біля Білого дому, послідовник Фалуньгун доктор Ван Веньї влаштовує акцію протесту, закликаючи Ху Цзіньтао зупинити переслідування Фалуньгун. Діставши транспарант, вона кілька хвилин викрикує: “Фалунь Дафа великий!”, “Зупиніть переслідування Фалуньгун!” та інші гасла. Цей випадок широко освітлюється міжнародними ЗМІ. Того ж дня послідовники Фалуньгун проводять прес-конференцію у Вашингтоні, на якій виступають два свідки під вигаданими іменами "Енні" та "Пітер", які публічно повідомляють ЗМІ про страшні злочини компартії Китаю.

* 25 квітня 2006 р. Кількість людей, які опублікували свої заяви про вихід із комуністичних організацій, досягає 10 мільйонів. В усьому світі відбуваються широкомасштабні дії на підтримку цих сміливців, а також викривання численного видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун.

* 8 травня 2006 р. Колишній голова Міністерства закордонних справ Канади по Азіатсько-тихоокеанському регіону Девід Кілгур та шановний міжнародний адвокат з прав людини Девід Мейтас проводять прес-конференцію у Парламент Хілл в Оттаві, на якій заявляють про початок проведення незалежного розслідування дуже поширених тверджень про масові видаляння органів із тіл живих послідовників Фалуньгун.

* 19 травня 2006 р. Віце-президент Європарламенту пан Едвард МакМіллан-Скотт здійснює триденну поїздку з метою "розслідування правди" про ситуацію з дотриманням прав людини у Китаї та важкого становища послідовників Фалуньгун. У Пекіні він зустрічається з дипломатами, експертами та вченими, включаючи і постраждалих послідовників Фалуньгун. На додаток до підтримки руху виходу з КПК, він заявляє, що комуністичний режим має скоро впасти, і сподівається, що "100% членів КПК вийдуть із партії".
 
* 17 червня 2006 р. Зареєстрована 11-мільйонна заява про вихід з КПК.

* 21 червня 2006 р. Обвинувачення проти доктора Ван Веньї зняті. “Якщо КПК чинитиме свої злочини надалі, забираючи органи у живих послідовників Фалуньгун, я вірю, що висловиться багато хто “Ван Веньї”, – заявила доктор Ван. Після протесту біля Білого дому у неї взяли інтерв'ю більше 100 різних ЗМІ. Багато урядів та організацій висловлюють занепокоєння її ситуацією й відомостями про видаляння органів та тортури в китайських концтаборах.

* 6 липня 2006 р. Девід Кілгур і Девід Мейтас випускають документ на 68 сторінках, в якому представлено детальне розслідування тверджень про видалення органів у живих послідовників Фалуньгун у Китаї. Документ, названий "Звіт про перевірку тверджень про видаляння внутрішніх органів у послідовників Фалуньгун у Китаї" є результатом інтенсивного двомісячного розслідування. Звіт повідомляє, що ці повідомлення є правдивими і добре обґрунтованими фактично. Це підтверджує, що протягом останніх п'яти років у Китаї тривало систематичне насильницьке видаляння органів у послідовників Фалуньгун, а також продаж таких органів на міжнародному ринку.

* 25 липня 2006 р. Кількість заяв про вихід з КПК та молодіжних організацій на веб-сайті ”Tuidang” досягає 12 мільйонів.

The Epoch Times

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...