• Нікола Тесла. Частина 2: громадянин Всесвіту

  • Понеділок, 1 жовтня 2007 року
«Надлюдина» - так назвали Теслу сучасники

Здавалося, Нікола Тесла знав про електрику все, хоча його погляд на природу електромагнітних явищ докорінно відрізнявся від загальноприйнятого у той час у науковому світі. І, тим не менше, Паризький, Віденський, Празький і провідні наукові центри ще десяти країн присвоїли йому почесні вчені звання. Нікола Тесла співробітничав із німецькими вченими до середини 30-х років, викладав у Німеччині і навіть демонстрував свій левітатор Герману Герінгу.

Тесла передбачив можливість лікування хворих струмом високої частоти, появу електромобілів, дистанційного керування, електропечей, люмінесцентних ламп, роботів, електронного мікроскопа та багато чого іншого. Ще за життя Тесли на підприємствах працювали його електромотори, випрямлячі, електрогенератори, трансформатори, високочастотне обладнання.

Площі та вулиці Нью-Йорка освітлювали дуговими лампами конструкції Тесли. У 1917 році Тесла вже запропонував принцип дії пристрою для радіовиявлення підводних човнів. Роботи винахідника були завжди цікавими спецслужбам, у тому числі й радянським.

Нікола Тесла володів величезною психічною силою і даром передбачення. Про це говорили ті, хто близько знали Теслу. Відомо про такий випадок. Це було у Філадельфії у 1890 році. Передчуваючи недобре, Тесла майже насильно затримує друзів, не дає їм виїхати вечірнім поїздом і тим самим врятовує їм життя. Із поїздом сталася катастрофа. Пізніше Тесла відмовляє відомого мільйонера Джона П. Моргана, що є спонсором його експериментів, від подорожі на «Титаніку». Морган, що повністю довіряв Теслі, прислухався до його поради і здав уже куплений квиток.

Джон Дж. Астор, що також фінансував грандіозні проекти великого винахідника, не повірив прогнозам Тесли і загинув у катастрофі трансатлантичного лайнера. І ще. За декілька років до Першої світової війни Тесла сказав, що вона триватиме 4 роки і завершиться у грудні 1918 р. Помилка склала 5-6 днів. Далі він передрік Другу світову через 20 років після закінчення Першої.

Сьогодні багато вчених займаються вивченням вакууму, дослідженням торсіонних полів, але у записках Тесли ще 100 років тому згадувалося про енергію вакууму, який містить у собі приховану, недоступну для спостереження матерію.

«Надлюдина» - так назвали Теслу сучасники. Він завжди мислив глобально, піклуючись не про себе, навіть не про свій народ, а про все людство одразу.

Будучи автором стількох грандіозних винаходів і проектів, Тесла водночас писав вірші, займався філософією, лінгвістикою, любив музику, вільно володів вісьма мовами. І дуже дбайливо ставився до голубів, любив спостерігати за ними. Де він брав час на все це? А часу йому завжди бракувало, тому на сон він відводив лише 2 години на добу. Нікола ледве викроював годину, щоб поїсти - винахідника переповнювали нові проекти, і він боявся не встигнути зробити все те, що замислив.

Технічні рішення самі приходили у голову

Звідки черпав він свої ідеї? «Технічні рішення самі приходили у голову, - писав про себе Тесла. Часом у нього раптом відкривалося «внутрішнє бачення» або «напади надчутливості». Винахідник стверджував, що міг начисто відключати свій мозок від зовнішнього світу. У такі моменти він немов проникав в інші простори, де всі ці ідеї були реалізовані. Йому залишалося тільки взяти їх і перенести у наш матеріальний світ. Про себе він так і казав: «Не я автор цих ідей». Тесла стверджував, що вирішення технічних проблем приходять до нього з єдиного інформаційного поля Землі.

Із приводу «внутрішнього бачення» Ніколи Тесли доктор медичних наук, професор Ніна Свідерська каже:

- Слова «інтуїція», «натхнення» нічого не пояснюють. Де він брав свої винаходи? У космічному просторі існує якесь «ядро», звідки ми черпаємо знання. Входячи у змінені стани свідомості, він отримував ті відомості, що дозволяли йому виявляти незвичайні предмети та явища. Він дивився на світ інакше, ніж решта людей. А, повертаючись у звичайний стан, винахідник міг це все зафіксувати. Подібні стани свідомості час від часу переживають багато творців. Відбувається це, як правило, спонтанно, несподівано. Але Тесла навчився входити у такий стан завжди, коли бажав.

Звідки ж у Тесли ці змінені стани свідомості?

Бабусині казки та батькова заборона

Змалку Нікола чув від бабусі про розлиту всюди енергію «астралу», що оточує всю земну кулю. Бабуся Ніколи в окрузі мала славу чорногорської відьми і знала безліч сказань про магів, чари та чарівництво. Вона повідала внукові про цей «астрал», що таїв у собі небачену силу, чим і притягав усіх чародіїв, котрі жили на землі, знали таємниці «астралу» і вміли підкоряти собі його силу.

Батько Ніколи, священик, наполягав на тому, щоб отрок пішов по його стопах. Нікола ж мав намір зайнятися технікою, проте батько суворо заборонив це, після чого хлопця звалила важка хвороба. Він був уже на межі смерті, коли батько відступився від свого й дозволив синові вступати до університету. Незабаром Нікола одужав, але після перенесеної психологічної травми немов почав бачити інші світи, і не лише бачити - він ніби жив у них. Про це Тесла писав так:

«Сильні спалахи світла вкривали картини реальних об'єктів і просто замінювали мої думки. Ці картини предметів і сцен мали властивість дійсності, але завжди усвідомлювалися як видіння... Щоб позбавитися страждань, викликаних появою «дивних реальностей», я зосереджено перемикався на бачення із повсякденного життя. Незабаром я виявив, що найкраще себе відчуваю тоді, коли розслаблююся і дозволяю, щоб сама уява вела мене все далі і далі... Щоночі, а іноді й удень, я, залишившись із собою наодинці, вирушав у ці подорожі у невідомі місця, міста і країни, жив там, зустрічав людей, знайомився і зав'язував дружбу, і, яким би неймовірним це не здавалося, але лишається фактом, що вони мені були такими самими дорогими, як і моя родина, й усі ці інші світи були такими ж інтенсивними у своїх проявах».

Теорія електрики

Проте ніякі бачення з інших просторів не перешкоджали Николі Теслі закінчити вище технічне училище у Граці, а потім Празький університет, що, до речі, за дивним збігом, у давнину вважався центром окультизму та знахарства. На другому курсі університету його осінила ідея індукційного генератора змінного струму. Професор, із яким Тесла поділився ідеєю, порахував її маревною. По закінченні університету Тесла працює інженером Телеграфного суспільства у Будапешті, потім він з Австро-Угорщини переїздить до Парижа, у компанію Едісона, а після Франції їде у США.

Тут між Теслою й Едісоном виникла розбіжність у поглядах на походження електрики. Едісон дотримувався загальновідомої теорії руху заряджених частинок, Тесла ж вважав основоположними у теорії електрики поняття ефіру. Ефір - незрима субстанція, що наповнює весь світ. Вона може передавати коливання зі швидкістю, що у багато разів перевищує швидкість світла. На цьому фундаменті базується багато винаходів Тесли. Але як вони народжуються?..

Розвинути ідею в уяві

Коли в Тесли з'являлася нова ідея, він спочатку допрацьовував її у своїй уяві: змінював конструкцію, в думках удосконалював, змушував працювати у себе в думках. Винахідник казав: «Мені абсолютно все одно, чи тестую я свій винахід у лабораторії чи в думці. Навіть встигаю помітити, якщо щось заважає справній роботі. Так само я можу розвинути ідею до досконалості, ні до чого не доторкуючись руками... Всі мої винаходи працювали саме так. За 20 років не трапилося жодного виключення. Навряд чи існує наукове відкриття, яке можна зпророкувати чисто математично, без візуалізації».

Коли справа всього його життя - проект Варденкліф (Усесвітної станції бездротової передачі енергії, що базується на принципі резонансного розгойдування іоносфери) було закрито через початок Першої світової війни, Тесла усамітнився й почав практикувати буддизм. Він продав частину своїх патентів за $15 млн., став багатим і незалежним. Заснувавши свою лабораторію у Нью-Йорку, Нікола повністю віддався науковим дослідженням. Дуже різні й унікальні проекти привертали увагу великого винахідника. Він хотів навчитися фотографувати думки, вважаючи це цілком можливим.

А в останні роки життя він нібито працював над конструюванням штучного інтелекту. Тесла, що захоплювався надприродними явищами і сам регулярно переживав «бачення», почавши ще в молодості вивчати вплив електромагнітного поля на мозок людини, продовжив розробки. Він мріяв також створити всепланетну систему зв'язку, здатну подолати простір-час. Проте Тесла не в змозі був утілити всі свої незліченні ідеї, але залишилися записи, і сьогодні, 100 років потому, вчені всього світу підживлюються ідеями великого винахідника.

Тесла помер у Різдво, 7 січня 1943 року, коли йому було 86 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...