ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай не покладає вину конкретно на Росію та закликає до розслідування масових убивств у Бучі

Велика Епоха
Чжан Цзюнь (Getty Images)

Постійний представник Китаю в ООН заявив, що повідомлення про масове вбивство в українському місті Буча "викликають глибоку тривогу", натякаючи на можливу підтримку комуністичним режимом незалежного розслідування під проводом всесвітнього керівного органу, повідомляє Newsweek.

"Згідно з міжнародним гуманітарним правом, цивільне населення має бути захищене від усіх форм насильства у збройному конфлікті. Напади на громадянське населення неприйнятні і не повинні мати місця", — заявив у вівторок посол Китаю Чжан Цзюнь у Раді Безпеки ООН, який зібрався у 14-е з 31 січня для обговорення війни Росії в Україні.

Повідомлення про масові поховання та безсудні страти призвели до звинувачень у військових злочинах, які Москва заперечує.

"Повідомлення та зображення про загибель цивільних осіб у Бучі викликають глибоку тривогу. Необхідно перевірити та встановити відповідні обставини та конкретні причини інциденту. Будь-які звинувачення мають бути засновані на фактах. Перш ніж робити висновки, всі сторони мають проявити стриманість та уникати необґрунтованих звинувачень," - сказав Чжан Раді Безпеки, не покладаючи провини конкретно на Україну чи Росію.

Досі Пекін чинив опір тиску Заходу, не засуджуючи вторгнення Росії в Україну, і продовжував зображати Москву як стратегічного партнера.

На початку сесії в Нью-Йорку голова ООН Антоніу Гутерреш закликав провести розслідування вбивств у Бучі, назвавши ці сцени "жахливими".

"Я також глибоко вражений особистими свідченнями про зґвалтування і сексуальне насильство, що з'являються зараз", — додав Гутерреш.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила в середу, що зображення тіл, розкиданих українським містом Буча, які, як стверджує Росія, є постановкою, були зроблені для того, щоб виправдати запровадження додаткових санкцій проти Москви та зірвати мирні переговори з Києвом.