ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аналіз ООН підтвердив пряме попадання російської ракети в дитячу лікарню в Києві (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок місія ООН з прав людини заявила, що існує «висока ймовірність» того, що в головну дитячу лікарню Києва було пряме влучання російської ракети під час серії авіаударів по українським містам, тоді як Кремль продовжує заперечувати свою причетність.

Україна приспустила прапори в день національної жалоби у зв'язку із загибеллю 44 осіб по всій країні внаслідок авіаударів у понеділок, зокрема чотирьох дітей. Двоє людей загинули у столичній дитячій лікарні «Охматдит».

«Аналіз відеозаписів і оцінка, проведена на місці інциденту, вказують на високу ймовірність того, що дитяча лікарня постраждала від прямого влучання, а не зазнала ушкоджень від системи ППО», — заявив Даніель Белл, голова Місії ООН зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні.

Служба безпеки України заявила, що має беззаперечні докази того, що медичний заклад було зруйновано російською крилатою ракетою Х-101 під час однієї з найсмертоноснішої серії ударів за останні місяці, і опублікувала зображення фрагментів двигуна.

Кремль заявив, що це українська ППО зруйнувала дитячу лікарню, яка є однією з найбільших у Європі та лікує пацієнтів із такими серйозними захворюваннями, як рак і хвороби нирок.

Рада Безпеки ООН зібралася у вівторок на прохання Великої Британії, Франції, Еквадору, Словенії та США.

Рятувальники завершили пошуки в дитячій лікарні раніше у вівторок. За словами мера Києва Віталія Кличка, з-під руїн житлового будинку, де загинули 12 осіб, витягнуто п'ять тіл.

Кількість загиблих становила 33 людини в Києві та 11 осіб у Дніпропетровській області, а загальна кількість жертв досягла 44 осіб.

Генеральний директор «Охматдит» Володимир Жовнір повідомив журналістам, що одну з молодих лікарів лікарні вбито, а будівля для діалізу повністю зруйнована і що в ній більше немає електрики.

«Щонайменше чотири будівлі лікарні були частково зруйновані», — сказав він.

У Києві 34-річний Олександр Барабошко, консультант зі стратегічних комунікацій, каже, що повітряні атаки, подібні до тієї, що сталася в понеділок, сприяють об'єднанню українців проти Росії.

«Вони нас не лякають. Навпаки, вони мотивують нас робити ще більше», — сказав він.

Канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі повідомила, що у вівторок група слідчих відвідала місце удару по лікарні. Вона попередила, що винні в нападі на цивільні об'єкти можуть бути притягнуті до відповідальності.

Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тарік Ясаревич заявив у Женеві, що удар по лікарні був одним із 1882 нападів на медичні заклади на Україні, унаслідок яких за понад два роки загинуло загалом 150 осіб.