ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шторм «Берил» у Техасі забрав життя трьох людей і порушив енергопостачання 2,7 млн жителів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Тропічний шторм «Берил» приніс у понеділок на південний схід штату Техас шквальні вітри та зливи, внаслідок чого загинуло щонайменше троє людей. Було затоплено автомагістралі, нафтові порти закрилися, було скасовано понад 1300 авіарейсів і відключено електрику в більш ніж 2,7 мільйонах будинків і підприємств.

«Берил», найраніший ураган 5-ї категорії в історії сезону, обрушив на прибережне техаське місто Матагорда штормові нагони і зливи, а потім рушив на Х'юстон, повідомив Національний центр ураганів США (NHC). За даними агентства, умови можуть призвести до появи торнадо в Техасі, Луїзіані та Арканзасі.

Шторм, який, як очікується, швидко ослабне в міру просування вглиб країни, минулого тижня пройшов руйнівний шлях через Ямайку, Гренаду та Сент-Вінсент і Гренадіни. Як повідомив журналістам віце-губернатор Ден Патрік, щонайменше 11 людей загинули в Мексиці та країнах Карибського басейну.

У понеділок у Техасі загинули 53-річний чоловік і 74-річна жінка, коли дерева впали на їхні будинки в районі Х'юстона. Третя людина, співробітник адміністрації Х'юстона, потонув у підземному переході дорогою на роботу, сказав віце-губернатор.

Відновлення електропостачання займе кілька днів, заявив Томас Глісон, голова Техаської комісії з комунальних послуг.

За словами Німа Кідда, начальника Техаського управління з надзвичайних ситуацій, у штаті задіяно понад 2500 співробітників служб швидкого реагування.

Після попереджень про те, що ураган може стати смертоносним для населених пунктів, які опинилися на його шляху, люди поспішили забити вікна і запастися паливом та іншими предметами першої необхідності.

Ще до світанку сильні пориви вітру і проливний дощ обрушилися на такі міста, як Галвестон, Сарджент, Лейк-Джексон і Фріпорт. Повалені дерева заблокували багато доріг у Х'юстоні, а вітри і повені на дорогах зробили непрохідними деякі смуги на основних автострадах.

За словами мера Джона Вітміра, рівень паводкових вод на більшій частині території Х'юстона перевищив 25 см.

Шторм посилився до урагану 1-ї категорії, коли перетинав теплі води Мексиканської затоки, перш ніж вийти на сушу. Але, за даними NHC, очікується, що за ніч він ослабне до тропічної депресії, а у вівторок стане посттропічним циклоном.

Понад 2,7 мільйона будинків і підприємств у Техасі залишилися без електрики, за даними сайту PowerOutage.us. Авіакомпанії скасували понад 1300 рейсів. Влада розпорядилася евакуювати жителів прибережних міст.

Закриття великих нафтоперевалочних портів у районі Корпус-Крісті, Галвестона і Х'юстона напередодні шторму може порушити експорт сирої нафти, а також постачання сировини на нафтопереробні заводи й автомобільного палива із заводів. Корабельний канал Корпус-Крісті знову відкрито, а порт Х'юстона, за прогнозами, відновить роботу у вівторок вдень.