ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Археологи знайшли пляшки 18-го століття, які належали Джорджу Вашингтону (ФОТО)

Велика Епоха
Пляшки, знайдені у підвалі маєтку Джорджа Вашингтона у Маунт-Верноні у травні; (вставка) маєток Джорджа Вашингтона у Маунт-Верноні (вгорі) та картина «Вашингтон як фермер у Маунт-Верноні» Юніуса Брута Стернса. (Illustration by The Epoch Times, Public Domain, Courtesy of Mount Vernon Ladies’ Association (MVLA))

Накладка на сідло з леопардової шкіри, що належала Джорджу Вашингтону, відчутна і реальна, і ви могли б володіти нею, поки вона не була продана на аукціоні в травні. «Дерев’яні» зуби, які входили до його щелепної кістки, насправді не були зроблені з дерева, як стверджує міф, але ви все ще можете побачити його зубні протези в історичному маєтку Маунт-Вернон. Військовий намет Вашингтона — його робочий кабінет і спальня під час Революції — досі стоїть у музеї на Південній 3-й вулиці у Філадельфії.

Деякі з легендарних історій про першого президента Америки живуть у предметах та артефактах, якими він володів, інші ж спускають цю величну людину на землю і роблять її ближчою до людей.

Але якщо легенда про те, як 6-річний Джордж Вашингтон зрубав вишневе дерево свого батька і сказав йому: «Я не можу збрехати… Я зрубав його сокирою», може бути лише міфом, вигаданим його біографом, щоб підкреслити силу особи, то тепер, схоже, можна знайти м’яку частину фруктів без кісточки, що «чудово збереглася», розфасовану в пляшки 18-го століття з його власного підвалу — можливо, його ж рабами.

Пляшки 18 століття, знайдені у погребі Джорджа Вашингтона в його маєтку Маунт-Вернон, містили ідеально збережені вишні. (Courtesy of Mount Vernon Ladies’ Association (MVLA))
Маєток Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон сьогодні та в середині 19-го століття (врізка). (Otherspice/CC BY-SA 4.0, Public Domain)

«Ці артефакти, ймовірно, не бачили світла з часів Американської революції», — сказав у пресрелізі Даг Бредберн, президент маєтку Маунт-Вернон. «Ми схрещуємо пальці, щоб знайдені вишневі кісточки виявилися життєздатними для майбутнього проростання».

У травні в п’яти ямах для зберігання в підвалі маєтку було виявлено 35 скляних пляшок, засипаних землею, 29 з яких були неушкодженими й містили ідеально збережені вишні та інші ягоди, такі як аґрус або смородина. Вміст було витягнуто і поміщено в холодильну камеру на території маєтку для проведення наукового аналізу, поки пляшки висихають.

Завдяки цій знахідці пляшок, знайдених на початку проєкту з ревіталізації маєтку вартістю 40 мільйонів доларів, ми зможемо краще зрозуміти, яким було життя на плантації 18-го сторіччя. За словами пана Бредберна, робота над 290-річним будинком Джорджа Вашингтона напередодні 250-річчя республіки у 2026 році є «подарунком до дня народження Америки».

Кілька пляшок 18-го століття в підвалі Джорджа Вашингтона. (Courtesy of Mount Vernon Ladies’ Association (MVLA))
Пляшки з 250-річними вишнями та іншими ягодами, такими як аґрус і смородина. (Courtesy of Mount Vernon Ladies’ Association (MVLA))
Пляшки, які розкопують з підвалу Джорджа Вашингтона. (Courtesy of Mount Vernon Ladies’ Association (MVLA))

За словами археолога Джейсона Бороза, ця знахідка консервованих продуктів харчування, яку було зроблено минулого місяця, розповість дещо про «витоки американської кухні», а також про «майстерність поневолених людей, які керували процесом приготування їжі від саду до столу».

Серед них — Долл, кухарка Джорджа Вашингтона, яку Марта Вашингтон привезла до Маунт-Вернона у 1759 році, щоб вона наглядала за кухнею маєтку. Долл, її діти та понад 80 інших невільників були частиною приданого, яке перейшло до маєтку Джорджа Вашингтона після одруження пари.

Ідеально збережені вишні, знайдені всередині пляшок з маєтку Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон. (Courtesy of Mount Vernon Ladies’ Association (MVLA))
Дослідник документує й очищає одну з пляшок 18-го століття з підвалу Джорджа Вашингтона. (Courtesy of Mount Vernon Ladies’ Association (MVLA))

Наразі для дослідження було вилучено 54 вишневі кісточки та 23 плодоніжки, обережно зрізані, що свідчить про використання ножиць. Вони мають терпкий смак і підвищену кислотність, що, можливо, сприяло їхньому збереженню. М'якуш плодів можна буде порівняти з базою даних реліквійних сортів, щоб визначити видову приналежність. Буде визначена можливість проростання.

Чиновники кажуть, що продуктам харчування, ймовірно, 250 років.

«Наскільки нам відомо, це безпрецедентна знахідка, і нічого подібного за масштабом і значенням ніколи не розкопували в Північній Америці», — сказав пан Бредберн. «Ці надзвичайні відкриття продовжують нас дивувати».

Те, що наприкінці 18-го століття було збудовано як приватний будинок, зараз є пам’ятником, який щодня відвідують тисячі людей, а потік транспорту набагато інтенсивніший, ніж той, для якого він був збудований, що, безумовно, виходить за межі найсміливішої уяви Вашингтонів. Зношеність і навантаження на стіни будинку призвели до ремонту понад століття тому. Зараз, коли особняку виповнюється вже четверте століття, здійснюються вкрай необхідні кроки, які мають бути завершені наступного року, щоб забезпечити його збереження на довгі роки в майбутньому.