ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Ірані затримали адвоката, який критикував репресії 2022 року після смерті Махси Аміні

Велика Епоха
Іранський адвокат Мохсен Борхані виступає під час передвиборчого мітингу. (AP Photo/Vahid Salemi)

Відвертий іранський адвокат, який публічно критикував те, як уряд реагував на протести 2022 року у зв'язку зі смертю Махси Аміні, був заарештований, повідомили в неділю державні ЗМІ, пише AP News.

Заворушення почалися після смерті 22-річної дівчини, затриманої поліцією за те, що вона нібито не носила належним чином обов'язковий хіджаб. Масові протести швидко переросли у заклики до повалення ісламської теократії, що існує в Ірані вже чотири десятиліття.

Судове інформаційне агентство Mizan повідомило в неділю, що Мохсен Борхані був раніше засуджений, але не надало подальших подробиць про його справу і термін ув'язнення.

Борхані, також професор університету, став популярним у соціальних мережах завдяки своїм критичним поглядам на іранський уряд під час демонстрацій 2022 року, які потрясли Ісламську Республіку і спровокували репресії з боку сил безпеки, в результаті яких загинуло понад 500 осіб і було затримано понад 22 000 осіб. Слідчі ООН заявили, що Іран несе відповідальність за фізичне насильство, яке призвело до смерті Аміні.

Арешт адвоката відбувся наступного дня після того, як президент-реформатор Масуд Пезешкян був обраний на посаду глави держави.

Пезешкян пообіцяв полегшити виконання закону про обов'язкове носіння хусток і налагодити відносини із Заходом після багатьох років санкцій і протестів, що пригнічують Ісламську Республіку.