ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зеленський пообіцяв помститися за російський удар (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський (president.gov.ua)

Україна відповість на російський ракетний удар, в результаті якого загинули щонайменше 29 людей і була пошкоджена дитяча лікарня в Києві, заявив президент Володимир Зеленський у понеділок під час візиту до Варшави, в ході якого він підписав пакт про безпеку з Польщею.

У той час як світові лідери готуються до саміту НАТО, який розпочнеться у вівторок у Вашингтоні, Зеленський закликав союзників Києва дати рішучу відповідь на атаку в понеділок на прес-конференції, яка розпочалася хвилиною мовчання в пам'ять про загиблих.

«Я також хотів би почути від наших партнерів про більшу стійкість і сильну відповідь на удар, який Росія в черговий раз завдала нашому народу, нашій землі, нашим дітям», – сказав він.

«Ми дамо відсіч цим людям, ми дамо потужну відповідь з нашого боку Росії, це точно. Питання до наших партнерів: чи зможуть вони відповісти?»

Зеленський сказав, що Київ хоче мати можливість використовувати зброю, яку постачають його партнери, для ураження об'єктів у Росії, з яких здійснюються атаки.

«Я думаю, ми б дуже хотіли отримати таке рішення від наших партнерів», – сказав він. «Або вони хотіли б знову побачити удари».

Зеленський заявив, що Україна чекає конкретних кроків від своїх західних партнерів щодо посилення протиповітряної оборони та захисту свого енергетичного сектору.

Він заявив, що Київ ініціює екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з російською атакою.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Польща обговорює, як вона може допомогти забезпечити Україну енергією до зими, оскільки Росія націлилася на українську енергетичну інфраструктуру.

Він також заявив, що Польща відкрита до ідеї збивати російські ракети, які прямують на територію НАТО, коли вони ще перебувають над українською землею.

«Тут потрібна чітка співпраця в рамках НАТО, тому що такі дії вимагають такої спільної відповідальності НАТО... ми відкриті до цього, логіка підказує, що це було б абсолютно більш ефективною дією», – сказав він.

Угода з Польщею стала 21-м подібним пактом, підписаним Києвом з такими країнами, як США, Великобританія, Франція та Німеччина.

Офіційні особи раніше заявляли, що ці угоди не є аналогом пакту про взаємну оборону між країнами НАТО, але є зобов'язаннями надати Україні зброю та іншу допомогу для зміцнення її власної безпеки і стримування будь-якого майбутнього вторгнення.