ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сестра Кім Чен Ина звинуватила президента Південної Кореї у «відволіканні уваги» від проблем в країні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Кім Йо Чжон, сестра лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, прибула на космодром «Східний» перед зустріччю Володимира Путіна з Кім Чен Ином на далекому сході Амурської області, Росія, 13 вересня 2023 року. (Sputnik/Владимир Смирнов)

Кім Йо Чжон, сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина, звинуватила президента Південної Кореї Юн Сук Йоля в нагнітанні напруженості на Корейському півострові з метою відволікання уваги від проблем усередині країни, повідомили в понеділок державні ЗМІ.

Напруженість між двома Кореями зростає після того, як Пхеньян підписав договір про взаємну оборону з Росією і відправив до Південної Кореї повітряні кулі, наповнені сміттям, у відповідь на запуски південнокорейськими активістами повітряних куль з листівками.

«Юн і його група, занурені у важку правлячу кризу, намагаються здійснити втечу через "аварійний вихід" платформи постійно зростаючої напруженості», — заявила Кім Йо Чжон, за повідомленням KCNA.

Вона послалася на онлайн-петицію, що закликає до імпічменту Юна, під якою підписалося понад 1 мільйон осіб.

Міністерство об'єднання Сеула, що займається міжкорейськими справами, висловило жаль з приводу висловлювань Кім.

«Північнокорейський режим, який... заплющує очі на засоби до існування людей і пригнічує основні права людини, повинен задуматися про себе», — заявив на брифінгу представник міністерства Ку Бьон Сам (Koo Byoung-sam).

Кім Йо Чжон також назвала нещодавні навчання Південної Кореї поблизу кордону «непростимою і явною провокацією».

Південнокорейські військові відновили артилерійські навчання з бойовою стрільбою поблизу західного морського кордону наприкінці червня, вперше з 2018 року.

Минулого місяця Південна Корея заявила, що призупинить дію військової угоди, підписаної з Північною Кореєю у 2018 році і спрямованої на ослаблення напруженості, на знак протесту проти запусків Північною Кореєю куль зі сміттям.