ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Компанія Meta ліквідувала китайську мережу фальшивих акаунтів під назвою «Operation K»

Велика Епоха
Хардіп Сінгх Ніджар (1977-2023) і протести після його смерті перед будівлею індійського консульства у Ванкувері (screenshot).

18 червня 2023 року в Сурреї (Британська Колумбія) застрелили лідера канадських сикхських сепаратистів Хардіпа Сінгха Ніджара. Ніджар виступав за створення незалежної сикхської держави Халістан, відокремленої від Індії. Канадська влада припустила, що до вбивства можуть бути причетні індійські спецслужби, що стало причиною серйозної дипломатичної кризи між двома країнами.

Китай намагається використати цей інцидент, щоб розбурхати міжнародну сикхську діаспору та спровокувати антиіндійські протести в Австралії, Новій Зеландії та інших країнах.

Компанія Meta, що управляє Facebook, Instagram і WhatsApp, опублікувала у своєму щоквартальному звіті в травні повідомлення про підроблені акаунти в соціальних мережах, створені Китаєм.

У повідомленні йдеться про те, що мережа «створена в Китаї та націлена на глобальну спільноту сикхів, зокрема в Австралії, Канаді, Індії, Новій Зеландії, Пакистані, Великій Британії та Нігерії». Китай назвав цю кампанію «Operation K».

Повідомлення Meta про «Operation K».

Meta повідомила, що видалила «37 акаунтів у Facebook, 13 сторінок, п'ять груп і дев'ять акаунтів в Instagram». Хоча ці цифри можуть здатися незначними, зазвичай це верхівка айсберга. Meta виявила, що те саме китайське джерело вело паралельну діяльність у Telegram і X.

«Схоже, що вони створили фіктивний активістський рух під назвою “Operation K”, що закликає до просикхських протестів, зокрема в Новій Зеландії та Австралії», — пояснили в Meta.

Контент містив «зображення, імовірно, оброблені засобами редагування фотографій або згенеровані штучним інтелектом, а також повідомлення про повені в Пенджабі, сикхську міжнародну спільноту, рух за незалежність Халістану, убивство Хардіпа Сінгха Ніджара, активіста руху за незалежність Халістану в Канаді, та критику індійського уряду», — ідеться в повідомленні Meta.

За матеріалами BITTER WINTER