ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Адмірал НАТО: "Росія вагається, оскільки покладається на старі танки та призовників" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Російські війська перебувають у дедалі складнішій ситуації в Україні і "повинні будуть зосередитися" на використанні старих танків і великих мас призовників, заявив у середу вищий адмірал НАТО.

"Росіяни зараз починають використовувати дуже стару техніку", — сказав адмірал Роб Бауер. "Танки Т-54, які ми зараз бачимо на полі бою, 54 насправді пов'язані з роком розробки — 1954", — додав він.

Голова військового комітету НАТО виступав у Брюсселі після закінчення зустрічі керівників оборонних відомств альянсу, на якій вищі військові чини обговорювали нові регіональні плани оборони.

Ці плани були розроблені для більш ефективного захисту території альянсу в разі нападу Росії або терористичних груп і передбачають збільшення чисельності військ високого ступеня готовності.

Виникли питання щодо зобов'язань членів альянсу з інвестицій в оборону, пов'язаних із цими планами, але верховний головнокомандувач союзними військами НАТО в Європі (SACEUR), Крістофер Каволі, згладив побоювання.

За його словами, вперше за більш ніж 30 років НАТО має "об'єктивну, засновану на планах заяву про потреби". "Це реальна перевага для всіх країн альянсу", — додав генерал армії США.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що він очікує, що глави держав і урядів альянсу підтримають нові оборонні плани на саміті в липні і домовляться про розширення виробництва оборонного обладнання.

"Ми рухаємося в правильному напрямку, але не так швидко, як того вимагає небезпечний світ, у якому ми живемо", — сказав Столтенберг.

Раніше Бауер високо оцінив оборону України від російського вторгнення і наголосив, якої шкоди війна завдала збройним силам Кремля.

"Росія перебуває на 15-му місяці того, що, як вони думали, буде триденною війною", — сказав він.

"Голіаф коливається. І це тому, що Давид продемонстрував величезну стійкість і тактичний блиск за підтримки 50 країн світу", — додав Бауер.

Бауер натякав на біблійну історію про Давида і Голіафа, в якій молодий пастух Давид вбиває страшного велетня Голіафа з рогатки.

Від Німеччини генерал Карстен Бройер уперше був присутній на засіданні військового комітету після того, як у березні обійняв посаду найвисокопоставленішого солдата бундесверу.