ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай збільшує оборонний бюджет і завуальовано погрожує Тайваню (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Попередження на адресу Тайваню пролунало між рядками під час найважливішої щорічної політичної події в Китаї.

Під час засідання парламенту китайський прем'єр у своїй промові відійшов від стандартних формулювань. Він опустив термін «мирне возз'єднання», коли описував прагнення Пекіна взяти Тайвань під контроль.

Китай оголосив, що цього року збільшить витрати на оборону на понад 7 відсотків.

Китайська комуністична партія розглядає Тайвань як частину Китаю, хоч ніколи його не контролювала. Вона обіцяє взяти острів під свій контроль, якщо буде потрібно – силою. Нині над Тайванем нависла велика загроза. Вашингтон є головним постачальником зброї для острова. Але США поки що чітко не заявили, чи захищатимуть острів у разі вторгнення Китаю.

Китайський прем'єр не використовував такі терміни, як «мирне возз'єднання», коли описував політику Китаю щодо Тайваню. На торішньому засіданні було інакше. Нині ж він заявив, що Пекін буде (цитата): «твердо просувати справу возз'єднання Китаю».

Сьогодні військовий бюджет Китаю перевищує 200 мільярдів доларів. Це другий за величиною показник у світі – одразу після Сполучених Штатів.

Водночас міністр оборони Тайваню заявив, що острів проведе нові ракетні навчання – у відповідь на (цитата) «ситуацію з ворогом».

Військово-морські сили США також випустили заяву, в якій йдеться про те, що американський ракетний есмінець недавно пройшов через Тайванську протоку, яка розділяє Тайвань і материковий Китай.

Японія також відреагувала на цю новину.

Китай також поставив перед собою амбітну мету економічного зростання – 5 відсотків. Водночас економіка країни занепадає, і навіть прем'єр-міністр визнав, що досягти цієї мети буде непросто.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube