ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іспанія скасовує податок з продажу оливкової олії, щоб допомогти споживачам впоратися зі стрімким зростанням цін

Велика Епоха
Пляшки оливкової олії першого віджиму. (AP Photo/Emilio Morenatti)

Іспанія тимчасово скасує податок з продажу оливкової олії, щоб допомогти споживачам впоратися зі стрімким зростанням цін, заявив уряд у вівторок, пише AP News.

Іспанія є провідним світовим виробником та експортером оливкової олії, але її вартість для внутрішніх споживачів різко зросла через глобальний інфляційний тиск та тривалу посуху, яка знищила поставки. Ціни також різко зросли в інших країнах Середземномор'я.

За даними Міністерства сільського господарства Іспанії, з вересня 2020 року ціна на оливкову олію зросла на 272%. П'ятилітрова пляшка оливкової олії в іспанському супермаркеті може коштувати понад 50 євро ($53).

Іспанці використовують оливкову олію для приготування їжі, а також для заправки бутербродів, салатів, овочів та інших страв. Минулого року іспанські домогосподарства спожили в середньому 6 літрів на особу, порівняно з 0,4 літра для міжнародних споживачів, за даними Міністерства сільського господарства. Але зростання цін змусило декого перейти на дешевші олії для приготування їжі.

Уряд вже знизив податок з продажу оливкової олії з 10% до 5% в рамках антиінфляційного пакета.

З липня по вересень оливкова олія не обкладатиметься податком з продажу, а до кінця року вона оподатковуватиметься за ставкою 2%. З цього часу вона буде оподатковуватися за ставкою 4% і вважатиметься базовим продуктом харчування.

Міністр фінансів Іспанії Марія Хесус Монтеро заявила, що це рішення відображає «важливість оливкової олії в середземноморській дієті та здоровому способі життя».