ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Польщі висловив сподівання, що Китай може допомогти встановити мир в Україні

Велика Епоха
(istockphoto)

Президент Польщі Анджей Дуда заявив у понеділок під час візиту до Пекіна, що сподівається на допомогу Китаю у пошуку мирного рішення для України, яке б поважало міжнародне право, пише Reuters.

Китай не взяв участі у мирному саміті щодо України, організованому в Швейцарії цього місяця, заявивши, що він не виправдав його очікувань, які включали участь як Росії, так і України. Росія, яка розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, не була запрошена і назвала зустріч фікцією.

Цього місяця дипломати повідомили агентству Reuters, що Китай лобіює в урядах альтернативний мирний план для України.

«Я представив нашу точку зору на ситуацію з безпекою в Європі та світі, перш за все в нашій частині Європи», – сказав Дуда журналістам після зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном у Пекіні.

«Я сподіваюся, що Китай... підтримає зусилля, спрямовані на мирне завершення війни, яку веде Росія в Україні», – сказав він, додавши, що будь-який такий мир повинен поважати міжнародне право і міжнародно визнані кордони України.

Китай і Росія проголосили партнерство «без обмежень» всього за кілька днів до того, як президент Владімір Путін віддав наказ про вторгнення до меншого сусіда Росії. Пекін заявляє, що дотримується нейтралітету в конфлікті і не постачає Москві зброю чи боєприпаси.

Сі сказав Дуді, що Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на мирне завершення війни в Україні, і що Китай продовжуватиме відігравати роль у пошуку політичного вирішення кризи, повідомило китайське державне телебачення.