ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія проводить арешти після того, як десятки людей захворіли на ботулізм

Велика Епоха
(istockphoto)

Російські слідчі заарештували і висунули звинувачення трьом особам після того, як понад 120 осіб у Москві і десятки в інших містах захворіли на харчове отруєння, яке, за словами влади, було спричинене ботулізмом, що містився у консервованій квасолі.

Росспоживнагляд заявив, що понад 172 метричні тонни небезпечних продуктів були вилучені з обігу після того, як випадки ботулізму були зареєстровані в Москві, Підмосков'ї, Нижньому Новгороді і Татарстані.

Антисанітарія і неякісне приготування квасолевого салату, в тому числі відсутність централізованого водопостачання, «призвели до масового накопичення ботулотоксину в готовому продукті», – йдеться в повідомленні Росспоживнагляду в соціальних мережах.

Ботулізм – це рідкісне, небезпечне для життя захворювання, яке вражає нерви організму і викликає проблеми з диханням і параліч м'язів. Бактерії, що викликають хворобу, можуть потрапити в організм з погано збереженою їжею.

Слідчий комітет Росії, який займається розслідуванням тяжких злочинів, заявив, що заарештував керівника компанії з виробництва продуктів харчування, а також директора і керівника відділу контролю якості служби доставки їжі.

Інформаційне агентство «Інтерфакс» повідомило, що понад 120 осіб звернулися до лікарів у Москві з симптомами отруєння і підозрою на ботулізм.

Близько 30 осіб у Казані та Нижньому Новгороді, містах на схід від Москви, також звернулися до лікарень із симптомами ботулізму, повідомляє «Інтерфакс».

Десятки людей у трьох містах перебувають у реанімації. Представник московської влади, якого цитує Інтерфакс, заявив, що пацієнти перебувають під постійним наглядом і їхні симптоми не є небезпечними для життя.

Слідчий комітет заявив, що встановив, що харчові компанії порушили численні санітарно-епідеміологічні норми, в тому числі не надали звітів про лабораторні дослідження і здійснювали поганий контроль виробництва.

Слідчі заявили, що вони також звинуватили цих людей у сприянні нелегальній міграції громадян Узбекистану. Багато працівників служби доставки їжі в Росії є вихідцями з країн Центральної Азії.