ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США заявляють, що Росія може обговорювати допомогу в розробці ракет Північної Кореї

Велика Епоха
(istockphoto)

Дискусії між Росією і Північною Кореєю про те, що Пхеньян отримає в обмін на постачання зброї до Москви, можуть стосуватися розробки північнокорейських ядерних ракет дальнього радіусу дії, заявив у понеділок заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл, пише Reuters.

Кемпбелл також заявив на заході, організованому аналітичним центром Council on Foreign Relations, що Китай, ймовірно, стурбований тим, що візит президента Росії Володимира Путіна до Північної Кореї минулого тижня заохотить Пхеньян до «провокаційних» кроків, які можуть призвести до кризи в Північно-Східній Азії.

Кемпбелл зазначив, що Китай, Іран і Північна Корея посилили співпрацю з Росією у сфері безпеки, а Китай і Північна Корея зробили найбільше для підтримки відновлення оборонно-промислової бази Росії після її вторгнення в Україну.

«У свою чергу, Росія підтримує прогрес у військових програмах усіх трьох партнерів», – сказав Кемпбелл.

«У цих партнерств є межі, але їх не можна ігнорувати», – сказав він і повторив звинувачення США в тому, що Північна Корея надає Росії артилерійські снаряди, ракети дальнього радіусу дії та інші види озброєнь.

«Ми вважаємо, що ведуться дискусії про те, що Північна Корея отримає в обмін, і це може бути пов'язано з її ядерними планами або планами з розробки ракет дальнього радіусу дії, можливо, з іншими речами в енергетиці тощо».

У четвер Путін заявив, що Росія може постачати зброю Північній Кореї, що, на його думку, буде дзеркальною відповіддю на озброєння України Заходом.

Кемпбелл сказав, що США вважають, що Китай і Росія перебувають у «глибокому стратегічному партнерстві», хоча між ними існує напруженість в Арктиці, Центральній Азії, а тепер і в Північній Кореї.

«Я думаю, справедливо буде сказати, що Китай дещо стурбований тим, що відбувається між Росією і Північною Кореєю. Вони дали це зрозуміти в деяких наших контактах, і ми бачимо певну напруженість, пов'язану з цими речами».

«Китай, ймовірно, стурбований тим, що Північна Корея буде якимось чином заохочуватися до провокаційних кроків, які можуть призвести до кризи в Північно-Східній Азії», – сказав Кемпбелл і відзначив активність, в тому числі короткі перестрілки на демілітаризованій зоні, що розділяє Північну і Південну Корею.

«Відродження напруженості» між Москвою і Пекіном є ймовірним у майбутньому, сказав Кемпбелл, «але неможливо передбачити, як ця ситуація виглядатиме через десятиліття».

«Наразі цей союз є потужним. Вона стійка і має величезний вплив на поля битв в Європі».