• Валентину Гафту виповнилося 75

  • Четвер, 2 вересня 2010 року
Валентин Йосипович Гафт, Народний артист РРФСР, актор театру і кіно, відзначає сьогодні своє 75-річчя.

Валентин Йосипович корінний москвич. Любов до театру та акторської професії у нього з'явилася ще в шкільні роки, коли Гафт став брати участь у шкільному театральному гуртку. Щоправда, ролі тоді доводилося грати в основному жіночі, через те, що у школі навчалися тільки хлопчики.

Саме цей ранній досвід гри на сцені послужив поштовхом для Валентина Гафта після закінчення школи вступити до Школи-студії МХАТ, де він вчився на одному курсі з Олегом Табаковим. Ще студентом, Гафт отримує свою першу роль у кіно в фільмі «Вбивство на вулиці Данте», роль, де майже не було тексту, але, все ж дебют відбувся.

Після закінчення МХАТ Гафт працював у різних театрах. Дуже цінний досвід в удосконаленні акторської майстерності Валентин Йосипович набув, працюючи в Театрі імені Ленінського комсомолу в Анатолія Васильовича Ефроса.

Після роботи у Ефроса, в 1967 році, Гафт перейшов працювати в Театр сатири, але два роки потому Олег Єфремов запросив його до себе в театр «Сучасник». Цей театр Валентин Йосипович вважає своїм рідним домом, він працює в ньому і зараз.

Валентин Гафт – один з кращих російських акторів сучасності. Якщо б у Росії актори ділилися на категорії, як у Голівуді – «зірочки» – «зірки» – «мега зірки», то Гафта цілком можна було б зарахувати до мега зірок.

Актор дуже плідно працює, знявся у 125 фільмах, і це не рахуючи постійні ролі в театрі. Валентин Гафт відноситься до тієї категорії акторів, які з роками не втрачають чоловічої чарівності, навпаки, до їх привабливості додається ще й чималий досвід.

Якими тільки різними не були зіграні ним образи! Це викликає мимовільні симпатії «хрещений батько» мафії в «Злодії в законі», хитрий і дволикий Берія з «Бенкети Балтасара», герой фільму, який заплутався в житті «Я вільний, я нічий», глибокодумний і іронічний Сидорін з комедії Рязанова «Гараж», полковник з картини Тодоровського «Анкор, ще анкор!», зворушливий ватажок бомжів з трагікомедії «Небеса обітовані».

І у всіх цих ролях проявляється яскравий і самобутній талант справжнього художника, справжня майстерність перевтілення актора.

Валентин Гафт прославився і своїми гострими і влучними епіграмами, на його рахунку декілька написаних ним книг: «Вірш і епіграма», «Я поступово пізнаю», «Життя – театр» (у співавторстві з Леонідом Філатовим), «Сад забутих спогадів», «Вірші, спогади, епіграми».

23 квітня цього року ЗМІ повідомляли про те, що Валентин Гафт терміново, і вже повторно, госпіталізований з виразкою шлунка. Тисячі його прихильників залишали свої повідомлення у коментарях, бажаю улюбленому акторові швидкого одужання та повернення на сцену. На щастя, актор дійсно скоро видужав і повернувся до роботи.

Валентин Йосипович Гафт вважає, що театр – це храм. Своїм покликанням він вважає самовіддане служіння мистецтву. Як зазначив сам актор, «люди сьогодні зомбують нездарою», і з цим важко не погодитися.

Я думаю, чудово, що в Росії є велике покоління художників, які високо тримають планку справжнього мистецтва, і що один з цих художників з великої літери – Валентин Гафт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...