• «Незвичайні пригоди Адель» – комікс Тарді на великому екрані

  • П'ятниця, 3 вересня 2010 року
Адель Блан-Сек - не знає страху журналістка і справжня ентузіастка своєї справи, наділена гострим розумом і має залізну хватку на шляху до мети. У безжальному світі боротьби за владу і статок – вона як риба у воді. Чоловіки, відступіть! – Адель прагне здійснити задумане.

Низка дивних і таємничих подій порушує мирний перебіг життя парижан початку 20 століття. Великий учений та історик Марі Жозеф Есперанза, покладаючись на теорію «смерть – це єдина дорога, що веде до народження», відкрив спосіб оживляти мертвих.

У результаті його експериментів ожили всі давньоєгипетські мумії в радіусі 2 км від музею історії. І ці ожилі мумії тепер радісно розгулюють по місту, оглядаючи пам'ятки і по ходу справи лякаючи перехожих.

Ученому також вдалося допомогти вилупитися пташеняті птеродактеля, який, природно, дуже голодний і постійно зайнятий пошуком соковитого шматочка м'яса, приводячи в жах мирних жителів, які не бажають чіпати науку, ставши обідом для ненажерливого пташеняти.

Тим часом мадемуазель Адель відправляється в Єгипет. Але не скарби склепів приваблюють її, вона намагається знайти мумію особистого лікаря фараона Рамзеса II й оживити його. Можливо, лише знаменитій і мудрій мумії під силу вилікувати сестру-близнюка Адель, яка після нещасного випадку на тенісному корті перебуває в комі.

Не все дається легко і просто, але Адель не втрачає присутності духу ні за яких обставин. Її девіз: «Чим битва безнадійніше, тим цікавіше!»

Люк Бессон у своєму улюбленому жанрі пригод створив динамічний, дотепний і якийсь чисто по-французьки легкий для сприйняття фільм. Образи у кінострічці яскраві і оригінальні, але найбільша удача, безумовно, Адель Блан-Сек у виконанні Луїз Бургуен.

На героїні фільму хочеться зупинитися окремо. Бессон вже не раз ставив картини з жіночими образами на передньому плані. У його фільмах героїні-жінки ні в чому не поступаються кращим представникам чоловічого роду, але у них є значна перевага – краса і ніжність, яка, хоч і глибоко захована, у потрібний момент може проявитися, надавши стрічці більш м'яке і зворушливе звучання.

Спостерігати за енергійною, цілеспрямованою і веселою Адель – одне задоволення. Ніяких сентиментів – мудра, розважлива, пряма. Домагаючись наміченого, вона нагадує маленького, настирного звірка, що, в черговий раз, збитий з ніг тут же знову встає і прямує до мети. Дійсно дуже живий та інтригуючий образ.

Вся атмосфера фільму повністю відповідає сюжету. Нам пропонують поринути у захоплюючу пригоду, в таємничий світ фантазії з літаючими птеродактилями і живими муміями, щоб перейнятися усвідомленням, що життя і смерть – це так непевно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...