• «Аватар» зайняв перше місце по касових зборах

  • Середа, 20 січня 2010 року

Нью-Йорк. Касові збори кінострічки «Аватар» і далі утримують статус «фільму номер один» у всьому світі, зібравши за останні вихідні близько $ 73 мільйонів.

Припущення щодо кінцевого прибутку картини ґрунтуються на рекордних показниках хіта 1997 року «Титанік» режисера Джеймса Камерона. «Аватар» не може претендувати на встановлення нового стандарту в кінопромисловості, але з часу свого виходу на екрани, фільм дійсно сприймається по-особливому.

Відвідувачі кінотеатрів у США за час зимових канікул витратили понад $ 278 мільйонів, що, за повідомленнями Wall Street Journal, побили попередній рекорд $ 260,8 мільйонів у липні 2008 року.

«Аватар» піднявся на саму вершину, але, тим не менш, «Шерлок Холмс» із Робертом Дауні-молодшим у головній ролі теж приніс чималий прибуток, посівши друге місце за касовими зборами.

Роботу над «Аватаром» Камерон розпочав у 1994 році і міг би віддати картину в кінотеатри вже в 1999-му, але він відчував, що технології того часу не зможуть втілити на екрані всю повноту його фантазій.

Камерон уважав, що для загального зорового уявлення, створеного за допомогою комп'ютерної графіки, технологіям слід удосконалюватися, і тільки тоді він зможе відповідним чином здійснити свій задум.

Затримка у виробництві фільму викликала в кіноіндустрії чутки про потенційну неспроможність картини, як це вже сталося з таким великим проектом, як «Водний світ». Поняття «Аватар» взято з індуїзму, в санскриті «аватара» — це істота, яка спустилася з Неба на Землю. У фільмі, дія якого відбувається на далекій планеті в 2154 році, знялися Сем Уортінгтон, Сігурні Вівер і Зої Салдана.

«Аватар» демонструється у версіях 2D та 3D. Загальний бюджет картини $ 237 мільйонів.

Йен Риц. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...