• Журі Каннського фестивалю підтримало «осіб нетрадиційної орієнтації»

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Понеділок, 27 травня 2013 року

26 травня завершився найпрестижніший Каннський кінофестиваль у Франції.Володарем «Золотої пальмової гілки» став французький фільм «Синій — найтепліший колір» або «Життя Адель» (La Vie d'Adèle) режисера Абделатіфа Кешиша, заснований на романі в картинках Джулії Марохи «Le Bleu est une couleur chaude». Фільм оповідає про одностатеве кохання.

Стівен Спілберг, який очолює журі основного конкурсу, на прес-конференції заявив, що він прихильник одностатевих шлюбів. Тут видно явний політичний підтекст, адже в день закриття кінофестивалю у Парижі, пройшла акція протесту проти закону, легалізуючого одностатеві шлюби, де близько 150 тис. демонстрантів виражало своє невдоволення.

Гран-прі дістався картині американських режисерів братів Коенів «Всередині Льюіна Девіса», яка оповідає про починаючого фолк-співака. Фільм був головним претендентом на перемогу.

Приз за кращий сценарій отримала китайська картина Цзя Чжанке «Дотик гріха». А приз за кращу режисуру дістався мексиканцю Амато Ескаланте. Його картині «Елі» не пророкували жодної нагороди, але журі побачило те, що не змогли побачити численні кінокритики.

Картина «Який батько, такий і син», японського режисера Хірокадзу Корееда, отримала приз журі. У фільмі розповідається про відносини дітей, яких переплутали у пологовому будинку і їх батьків, а також про вибір, коли ця ситуація стає відома.

Приз за «Кращу чоловічу роль» дістався знаменитому 76-річному американському акторові Брюсу Дерну, що зіграв у фільмі «Небраска». А приз за кращу жіночу роль отримала француженка Береніс Бежо, яка зіграла в картині «Минуле».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...