• «Істальгія»: туга за батьківщиною підкоряє кінофестивалі

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 жовтня 2012 року
Три з половиною роки пішло на створення картини «Істальгія». І ось учора на кінофестивалі «Молодість» творці фільму розповіли про його подальшу долю.

«Істальгія» — перша повнометражна картина молодого режисера Дар'ї Онищенко, яка також є її дипломною роботою. «Істальгія» англійською звучить як «Eastalgia», що можна перекласти як «туга за сходом».

Сюжетна лінія розповідає про долю емігрантів, яка дуже близька режисерові, адже Дар'я прожила в Мюнхені 7 років і постійно зустрічалася із співвітчизниками, які не можуть знайти себе за кордоном і сподіваються, що країна і суспільство прийме їх. Дар'я Онищенко спробувала донести історію так, щоб глядач зміг задуматися і винести для себе щось з картини.

«Існує кіно для відпочинку, а також є кіно, яке змушує думати і співпереживати. А співпереживання — дуже важливе почуття, заради якого багато хто з нас і створюють фільми» — поділилася режисер.

Картина поспіль з українським кінофестивалем бере участь у 46-му німецькому кінофестивалі «Home of Films», де вона ж і відкривала фестиваль. 28 жовтня, у день закриття і українського, і німецького кінофестивалю, ми дізнаємося, чи удостоїлася картина нагород. Також фільм представив Україну на міжнародному російському кіноринку «Red Square Screenings».

Але на цьому «пригоди» картини не закінчуються, а, можна сказати, тільки починаються, адже після дебютного жовтня кінострічка в наступному місяці буде брати участь у фестивалях Братислави та Таліна.

«Фільм починає свою кінофестивальної долю», — говорить продюсер Марія Говоруха.

«Фільм про пошук батьківщини, про пошук того місця, яке називають домом» — коротко охарактеризувала його Дар'я Онищенко.

На широкі екрани «Істальгія» вийде у 2013 році.

Підписатися:

Коментарі