• Кінофестиваль Docudays UA: вся правда про права людини

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 березня 2013 року

У Києві з 22 по 28 березня у Будинку кіно відбудеться 10-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Як уважає програмний директор фестивалю, член Відбіркової ради Геннадій Кофман, унікальність кінофестивалю полягає у тому, що його організатори — це люди, для яких сфера кіно — не робота заради грошей, а швидше спосіб самовираження.

«Наша команда "Docu Days" складається з дуже цікавих людей, для яких кіно — це все ж не спосіб існування за рахунок кіно. Це дуже самодостатні люди... Для них фестиваль — це спосіб співіснування зі світом, спосіб самовираження, але не спосіб існування матеріального», — сказав Геннадій Кофман.

У цьому році на кінофестивалі будуть представлені 20 українських фільмів. З них, за словами організаторів, більша половина — це незалежні фільми з особистим поглядом на світ, які були створені не за рахунок державної підтримки.

Традиційно кінофестиваль складається з трьох конкурсних програм: «DOCU/ЖИТТЯ» — це фільми із суб'єктивним і критичним поглядом автора на життя, «DOCU/ПРАВО» — це фільми з правозахисним ухилом і «DOCU/КОРОТКО» — серія короткометражних фільмів.

У позаконкурсній програмі покажуть спецпроект «Арабська весна»: панорама революційних подій у Тунісі, Єгипті та Ємені. А також спецпроект «Вибір є!»: російський режисер Павло Костомаров представить змонтовану версію скандального інтернет-проекту «Термін: Вибрані епізоди».

Також цього року спецпроект «Вибір є!» став головною темою кінофестивалю Docudays UA.

«Я вважаю, що найбільша в країні школа політології, дискусійний майданчик і найбільш революційні рецепти зароджуються на фестивалі Docudays», — сказав Єгор Соболєв, активіст, редактор бюро журналістських розслідувань «Свідомо», модератор програми «Вибір є!».

Також на кінофестивалі буде представлено ретроспективи членів журі. Перед усім, це роботи гуру литовського документаліста Аудрюса Стоніса, якому присвячені два дні кінофестивалю. І остання кіноробота «ЧАС ЖИТТЯ об'єкта в кадрі (картина про незнятий фільм)» українсько-італійського режисера Олександра Балагура. Буде представлений режисерський дебют одного із членів журі, головного редактора журналу «Сеанс» Любові Аркус, неігрова стрічка «Антон тут поруч».

Серед нових програм «DOCU/ART» — три українські прем'єри європейських фільмів про художників Джафара Панахі, Ай Вейвей і Томоко Мукаяме, які присвятили своє життя боротьбі за свободу.

Також цього року вперше на кінофестивалі Docudays UA покажуть експериментальну добірку фільмів під назвою «DOCU/AНІМА» — документальна анімація з європейських кінофестивалів.

Український режисер Роман Бондарчук представить власний спецпроект «Циганська мрія» — чотири історії про жителів циганських таборів Закарпаття, які досягли успіху.

«Нам вдалося знайти циган, які не тільки інтегрувалися в наше суспільство, а й досягли успіху в нашому розумінні цього слова. Тому що серед циган успішною людиною вважається людина, яка збирає більше інших металобрухту або яка розвантажує на ринку більше мішків. Тому для нас важливо було таки дізнатися, чи можна зламати цей стереотип і чи є успішні цигани серед нас», — розповів режисер Роман Бондарчук.

Фільмом-закриттям кінофестивалю стане відреставрована класика документального кіно — фільм «Одинадцятий» (1928 рік) радянського режисера, засновника і теоретика документального кіно Дзиґи Вертова.

27 березня відбудеться нагородження переможців кінофестивалю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...