ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Грецький режисер Бабіс Макрідіс переміг на кінофестивалі «Молодість»

Велика Епоха
42-й Міжнародний кінофестиваль «Молодість» завершив свою роботу, і члени журі визначили переможців. Володарем Гран-прі став грецький режисер Бабіс Макрідіс та його кінострічка «L». Переможець також отримав грошову премію розміром 80 000 гривень.

42-й Міжнародний кінофестиваль «Молодість»
42-й Міжнародний кінофестиваль «Молодість»
Фільм-переможець «L» розповідає про людину, яка живе в автомобілі і возить мед для 50-річного нарколептика, який може заснути будь-якої миті — на роботі, в транспорті і навіть просто стоячи на вулиці. Але життя людини на колесах різко змінюється з приходом нового водія.

Творці картини зізналися, що не очікували такої оцінки журі та на приз не розраховували.

Продюсер картини Аманда Ліваноу розповіла, що напередодні нагороджень переможців хотіла навіть виїхати, адже стрічку вже неодноразово показували на кінофестивалях, і вона не отримувала таких високих оцінок.

Грузинська стрічка «Посміхайся» Русудана Чконія про конкурс краси для матерів здобула Приз глядацьких симпатій.

Фільм «Жени бабло!» американського режисера Адама Леона став переможцем повнометражного міжнародного конкурсу, а також володарем сертифікату на $ 2500. Таку ж суму отримала і кінострічка «Про Віллі...» — спільний проект Бельгія-Франція-Нідерланди режисерів Емми Де Сверф і Марка Джеймс Роле — як найкращий фільм короткометражного міжнародного конкурсу.

Фільм молодого київського режисера Антоніни Ноябрьової «День незалежності» отримав нагороду як кращий фільм національного конкурсу. Для 29-річної Антоніни ця стрічка була дебютною. «День незалежності» — історія одного святкового дня, як проживає його молоде покоління.

Журі конкурсу оцінили заохочувальними дипломами картини, які з різних точок зору розповідають про проблему кризи — за глибоке зображення рецесії диплом здобула стрічка «Людський фактор» французького режисера Тібо Ле Текс`є, а за жартівливе зображення кризи — фільм «Цирк» Пабло Ремона (Іспанія).

У студентському міжнародному конкурсі переможцями стали відразу дві кінороботи: стрічка «Повернення» ізраїльського режисера Шая Леві і фільм «Дорога на...» Таїсії Ігуменцевої з Росії. Творці отримали сертифікати на суму $ 1250 кожен.

У цьому році фестиваль відвідали понад 200 представників кіноіндустрії, серед яких люди зі світовим ім'ям — російський режисер Борис Хлєбніков і легенда світового кіно — французький кінорежисер і сценарист Лео Каракс.

Усього в програмі Міжнародного кінофестивалю було показано 280 картин із понад 50 країн світу.

У кріслах почесного журі розмістилися: Золтан Камондо (голова журі), Теодор Ушев, Борис Хлєбніков, Арутюн Хачатрян та Наталя Сумська.