• «Вічне повернення» від Кіри Муратової підкорює Римський кінофестиваль, але нагород не отримує

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Понеділок, 19 листопада 2012 року
Український кінорежисер Кіра Муратова сьогодні презентувала свою нову картину «Вічне повернення» на Римському міжнародному кінофестивалі. Критики назвали картину «гіпнотичним коловертнем», але на європейське журі картина гіпнотичного впливу не справила і нагород не отримала.

Для представлення картини по червоній доріжці пройшли режисер Кіра Муратова, продюсер Олег Кохан, художник-постановник Євген Голубенко, акторка Рената Літвінова, актор Антон Муратов, а також со-продюсер Валерій Кулик.

Перед показом, проходячи по червоній доріжці, режисер відповіла журналісту телеканалу Сinema на питання, як вона розвивала події у фільмі: «Ось так і розвивала, шляхом показу різних пар, різних чоловіків і різних жінок. Як ще? Очима треба дивитися, вухами слухати і все зрозуміло».

«Ви знаєте, у мене знімаються не тільки актори, у мене знімаються і так звані неактери у головних ролях. Інша справа, що у мене ці неактери стали акторами, тому що знімаються перший раз у мене», — розповіла Кіра Муратова.

Новий директор кінофестивалю Марко Мюллер — шанувальник радянського і російського кіно. Він запросив узяти участь у кінофестивалі в основній конкурсній програмі картину Кіри Муратової «Вічне повернення», російські фільми «Небесні дружини лугових марі» Олексія Федорченка та «Танець Делі» Івана Вирипаєва, який брав участь у конкурсі сучасного експериментального кіно.

Головний приз отримала картина «Дівчина з Марфи» скандально-відомого американського фотографа і кінорежисера Ларрі Кларка. Фільм про техаську молодь, яка знемагає в провінції від нудьги, наркотиках, про реальність та мрії.

Римський кінофестиваль проводиться вже сьомий раз і зарекомендував себе як гідний конкурент Венеціанського і Канського кінофестивалів. Переможців нагороджують золотою статуеткою «Марка Аврелія».

Підписатися:

Коментарі