• Венеціанський кінофестиваль відкривається

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 31 серпня 2011 року

Найстаріший у світі кінофестиваль відкриває сьогодні ввечері свою роботу показом фільму Джорджа Клуні «Березневі іди». Венеція буде вражати учасників фестивалю зоряними списками і довгоочікуваними прем'єрами до 10 вересня 2011.

Міжнародний кінофестиваль 68 в Італії відкриється на острові Лідо. В рамках своєї програми він продемонструє 65 нових фільмів. У конкурсну програму включено 22 картини і в позаконкурсну – 19. У програмі «Горизонти» заплановано 24 фільми, відповідно до прес-релізу кінофестивалю.

Журі очолить американський кінорежисер Даррен Аронофскі, який три роки тому завоював «Золотого лева». У нинішньому році відбіркова комісія фестивалю переглянула 5208 фільмів, у числі яких 2511 ігрових повнометражних картини.

У самий останній час координатори фестивалю вирішили відкрити Венеціанський кінофестиваль відразу двома фільмами. В якості другого фільму вони вперше вибрали російську картину. Нею стала «Хай живуть антиподи!» В. Косаківського.

Цього року Україну представить українсько-французька драма режисера Міхаль Боганім «Земля забуття». Як сказала ізраїльська молода автор кінокартини: «Цей художній фільм – драма про почуття людей». Головну роль у ній зіграла українка з Франції – актриса і модель Ольга Куриленко. Сюжет картини – чорнобильська катастрофа, де розіграна особиста драма дівчини Ані з м. Прип'ять.

За два тижні до 68-го Венеціанського кінофестивалю, інша велика трагедія торкнулася кінодрами «Земля забуття». У центрі Москви в результаті ДТП 17 серпня – в день свого народження загинув російський актор Нікіта Емшанов, який зіграв кілька місяців тому загибель чоловіка Ані – героїні Ольги Куриленко. За сценарієм фільму героя відразу після весілля відправили на ліквідацію аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, історія Венеціанського кінофестивалю налічує близько 80 років. Він проводиться з 1932 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...