• Віват, Король!

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Понеділок, 28 лютого 2011 року

Сьогодні вночі відбулася 83-я церемонія нагородження премії «Оскар» у знаменитому театрі «Кодак» в Лос-Анджелесі.

Фільм «Промова короля» удостоєний чотирьох «Оскарів», хоча претендував на 12 номінацій. Кращий фільм, кращий актор — Колін Ферт, кращий режисер — Том Хупер, кращий оригінальний сценарій — ось усі отримані нагороди британського фільму про «боротьбу» короля Георга зі своїм язиком.

Як і прогнозувалося, Наталі Портман отримала «Оскар» за кращу акторку, зігравши балерину Ніну у фільмі «Чорний лебідь». Наталі не вперше номінована на «Оскар», але перший раз перемогла. Тендітна, напружена, яка йде завжди вперед її героїня катувала себе так, що з’їхала з глузду й покінчила життя самогубством під час свого дебютного виступу і тріумфу.

Картина «Початок» також удостоєна нагороди в чотири «Оскари» — за найкращі спецефекти, звук, монтаж звуку і за кращу операторську роботу. Не на багато відстала і «Соціальна мережа», отримавши три «Оскара» за кращий адаптований сценарій, музику і монтаж. «Алісу в країні див» нагородили двома «Оскарами» за кращу роботу художника і костюми.

Фільм «Боєць» отримав два «Оскари» у номінаціях «кращий актор» і «акторка другого плану». Звання останньої удостоїлася Мелісса Лео, яка зіграла авторитарну матусю, а Крістіан Бейл — боксера, який опустився через наркотики, але знайшов сили піднятися і допомогти своєму братові здобути перемогу на рингу.

Прогнози з приводу «Оскара» за кращий фільм іноземною мовою не справдилися: «Бьютіфул» не отримав нагороду, а дісталася вона датському фільму «Помста».

Телетрансляцію церемонії нагородження премії «Оскар», за інформацією АВС, подивилися в понад 200 країнах.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...