• Як дізнатися розмір персня

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Субота, 1 вересня 2012 року

З давніх давен каблучка — одна з головних прикрас. Чоловіки носять персні та печатки, це додає їм солідності і впевненості в собі. А жіночі каблучки зі складними витонченими красивими візерунками і дорогоцінним камінням надають слабкій половині вишуканості та елегантності.

Перстні виготовляються з жовтого, білого, червоного золота, платини, срібла. Зустрічаються також і комбіновані матеріали — наприклад, поєднання в одному персні білого і жовтого золота. Зазвичай каблучки дарують на заручинах (каблучка на заручини), весіллі (обручка), а також як цінний подарунок (на річницю). Але як дізнатися розмір персня, який ви або ваш коханий чоловік збираєтеся носити?

Під розміром персня мається на увазі його внутрішній діаметр. Найкращий спосіб, як дізнатися розмір піти в ювелірний магазин, де майстер точно визначить цей параметр. Перед тим як дізнатися розмір персня, потрібно переконатися, що людина перебуває в спокійному стані з нормальною температурою тіла. Не варто визначати розмір рано вранці. Справа в тому, що відразу після сну в організмі залишається вода, що накопичилася в тілі за ніч, і пальці в цьому випадку трохи набряклі. Набряк пальців спостерігається також після занять спортом. Якщо ви прийшли з вулиці, де була дуже палка або холодна погода, то побудьте якийсь час у приміщенні з комфортною для тіла людини температурою, перш ніж проводити заміри.

Але бувають випадки, коли потрібно зробити приємний сюрприз і знайти спосіб, як дізнатися розмір персня без відома його майбутнього носія. У цьому випадку потрібно таємно взяти інший перстень з колекції цієї людини, прикласти до аркушу паперу і обвести внутрішню частину виробу ручкою. Або надягніть перстень на свій палець і запам'ятайте або позначте місце, де він туго застряг.

Виконані виміри покажіть ювеліру. У ювелірних майстрів є шаблони кожного розміру, за допомогою яких він допоможе вам дізнатися розмір.

Ще один спосіб, як дізнатися розмір каблучки — поміряти штангенциркулем внутрішній діаметр цієї прикраси. Таблиця, наведена нижче, допоможе Вам визначити його розмір.

 

Внутрішній діаметр персня (діаметр пальця), мм

Розмір персня

15,7

15,5

16,5

16,5

17,3

17,5

18,2

18

18,9

19

19,8

20

20,6

20,5

21,3

21,5

22,2

22

 

Можна також прикласти палець, на якому буде носитися каблучка, до паперу і обвести контур пальця олівцем. Після цього поміряйте лінійкою у міліметрах ширину пальця на папері і за таблицею переведіть це значення в розмір каблучки. Якщо значення перебуває між двома розмірами, то виберіть більший розмір.

Слід додати, що на ідеальному розмірі персня позначається зміна комплекції тіла. Якщо людина схудла або набрала вагу, то одна і та ж каблучка буде або спадати з пальця, або занадто туго на ньому сидіти. Однак не варто сильно засмучуватися з цього приводу, тому що корекцію форми персня можна провести в ювелірних майстернях. Навіть якщо перстень з каменем, то майстер просто повторно закріпить його на персні після зміни його розміру. Якщо ви вибираєте широкий перстень, шириною більше 8 мм, то краще розмір персня вибрати на 1/4 розміру більше, ніж для вузьких. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...