• Цікаві факти про людський організм

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 4 вересня 2012 року

Із усіх наділених розумом істот, лише людина може намалювати пряму лінію. Людина ― єдина жива істота на планеті, здатна подарувати світу посмішку. А ще лише людина може червоніти і ніяковіти. Наступні цікаві факти про людину були зібрані, щоб довести ― ми так мало знаємо про свій організм.

Людське тіло вивчали ще античні лікарі та філософи ― Алкмен, Гіппократ, Аристотель. Внутрішню будову організму людини почали досліджувати на наочному прикладі лише в XIII столітті, та й то «підпільно», щоб церква ні про що не дізналася. У наш час вчені навчилися приживляти організму чужорідні органи, виліковувати від багатьох раніше смертельних хвороб. Але наскільки ми самі обізнані про те, чим наділені від народження ― про власне тіло?

У нашому здоровому тілі живе здоровий дух, а також.... 500 різних видів бактерій! Вчені довели, що ми майже на 90% складаємося з мікроорганізмів. Близько 2 кг бактерій живе в нашому кишечнику. Але непокоїтися не варто. Переважна більшість їх корисна. Так, наприклад, мікроскопічні організми допомагають нам перетравлювати їжу і навіть зміцнюють імунітет. Ось такий цікавий факт про людину та її симбіоз із бактеріями. До речі, поцілунок ― це не лише прояв ваших щирих почуттів, але й обмін близько 300 різновидів бактерій.

Цікаво, що права легеня людини здатна вмістити більше повітря, ніж ліва. А площа поверхні обох приблизно дорівнює площі тенісного корту. Ось така математика людського організму. Продовжуючи тему органів дихання, хочеться звернутися до курців. Викурюючи десь пачку сигарет у день, вважайте, що ви випиваєте чашку смоли в рік. Отрута із цигарок, змішуючись із кров'ю, вбиває п'явку, якщо така тварина раптом присмокчеться до курця.

Деякі люди здатні відчувати так звані «фантомні» болі. Це означає, що у них болить орган або частина тіла, якої у них більше немає. Є прості речі, які людина в житті не здатна зробити через анатомічні особливості. Ви самі можете перевірити наступні цікаві факти про людину. Наприклад, неможливо лизнути власний лікоть або чхнути з відкритими очима.

Кістки людини ― також цікава тема для розмови. Клітини нашого скелета повністю оновлюються приблизно за три місяці. Ви здивуєтеся дізнавшись, що у тілі дитини нараховується на 64 кістки більше, ніж у дорослого. Хоча немовля і народжується без колінних чашечок. Із часом у дитини багато кісток зростаються, а колінні чашечки з'являються до 2―6 років.

Найцікавішим органом людини є язик. Мало сказати, що це найсильніший м'яз у нашому тілі, так він ще й у кожного унікальний (як і лінії на кінчиках наших пальців). Також за його забарвленням можна судити про здоров'я людини. Краще всього, якщо ваш язик блідо-рожевий і без нальоту.

До речі, більшість порад нетрадиційної медицини виходить саме від вельми «традиційних» наукових досліджень. Наприклад, учені довели, що печінка найкраще працює з 18:00 до 20:00, а м'язи з 13:00.

І це далеко не повне зібрання цікавих фактів про людину. Прагніть більше дізнатися про свій організм, щоб працювати з ним в одному ритмі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...